صفحه اصلی » اقتصادی » انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی اصفهان و اتاق تجارت و صنایع پکتیا افغانستان

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اتاق بازرگانی اصفهان و اتاق تجارت و صنایع پکتیا افغانستان

تفاهم نامه ای میان اتاق بازرگانی اصفهان و اتاق تجارت و صنایع ولایت پکتیا به منظور حمایت از بازرگانان ایرانی و افغانستانی و همچنین گسترش روابط تجاری دوجانبه، منعقد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ نهمین جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات با حضور هیاتی از فعالان اقتصادی از کشور افغانستان در حوزه های صادرات، واردات، خدمات پولی، ماشین آلات و تجهیزات تولیدی صنعتی، صنایع غذایی و حوزه کشاورزی، جواهرات و سنگ های قیمتی و تجهیزات ساختمانی برگزار شد.

در ابتدای این نشستاحمد پزنده، رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان با خوشامدگویی به هیات افغانستانی با اشاره به تشکیل میز افغانستان در اتاق اصفهان، حضور نماینده ای از این کشور در این میز را در بهبود تعاملات تجاری اصفهان و افغانستان موثر دانست.

وی همچنین تشکیل میز تجاری ایران در افغانستان را در تسهیل، گسترش و ارتقای کیفیت تعاملات تجاری دو کشور مهم ارزیابی کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه 70 درصد فولاد کشور در اصفهان تولید می شود، همکاری های طرفین در این حوزه را یکی از ظرفیت های موجود دانست.

نشستی برای رفع مشکلات زیرساختی و کمک به توسعه تبادلات تجاری ایران و افغانستان

فرشته امینی، نایب رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات و عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان نیز با بیان اهمیت تجارت بین المللی در دنیای کسب و کار امروز گفت: با توجه به ذخایر غنی موجود در ایران و افغانستان، دو کشور می توانند سطح تعاملات اقتصادی و تجاری خود را افزایش دهند.

وی شناسایی و کمک به رفع نقاط ضعف زیرساختی در تبادلات تجاری طرفین را از مهم ترین اهداف این نشست بیان کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان اشتراکات مذهبی و فرهنگی میان دو کشور را عامل خوبی برای افزایش سطح تعامل تجاری طرفین بیان و تصریح کرد: از سال 1394 هر ساله تجارت میان استان اصفهان و افغانستان با رشد 2 برابری همراه بوده و در سال جاری نیز با وجود مشکلات مربوط به حمل و نقل و بحران کرونا، حجم مبادلات استان اصفهان به این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

امینی با بیان اینکه از 10 قلم کالای اصلی صادر شده از ایران به افغانستان، مبدأ تولید 7 قلم آنها از استان اصفهان است، تصریح کرد: این امر نشان دهنده ظرفیت بالای همکاری استان اصفهان با افغانستان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد