صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » برنامه های هفته دفاع مقدس امسال خلاقانه و هنری اجرا خواهد شد/ جنگ تحمیلی گنجینه ماندگار خودباوری است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین:

برنامه های هفته دفاع مقدس امسال خلاقانه و هنری اجرا خواهد شد/ جنگ تحمیلی گنجینه ماندگار خودباوری است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس از اجرای حدود 15 عنوان برنامه شاخص در محدوده سرزمینی و همچنین 150 خط برنامه پایگاهی در طول هقفته دفاع مقدس و تا پایان سال خبر داد.

تاریخ انتشار: ۲۳:۲۶ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱

سرهنگ پاسدار سید احمد قریشی در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز؛ ؛ اظهار کرد: هر ساله به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی برنامه های مختلفی در سطوح مختلف اجرا می شد که امسال با توجه به شرایطی که ویروس کرونا تحمیل کرده است و با توجه به اقتضائات و همچنین توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم و مسئولان، سبک و سیاق برنامه ها نیز تغییر کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) با اشاره به دبیری بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس، ادامه داد: به تبعیت از سلسله مراتب سازمانی، بسیج و سپاه هم جلسات مختلفی را شروع کردند و ما نیز جلسات متعددی را با فرماندهان حوزه ها و شورای معاونین داشتیم و برنامه ها به رده ها و معاونت ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این در دفتر امام جمعه سپاهانشهر و بهارستان در محل دفتر فرماندهی و با مشارکت مسئولان شهری اعم از شهرداری، امام جمعه ، شورای تبلیغات و… هر رده جلسات مشورتی برگزار و خروجی آن تدوین و اجرای حدود 15 عنوان برنامه شاخص در محدوده سرزمینی و همچنین 150 خط برنامه پایگاهی در طول هقفته دفاع مقدس و تا پایان سال جاری بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین علیه السلام یکی از نکات اجرایی برنامه های امسال را مستمر بودن آن تا پایان سال خواند و افزود: سبک و سیاق بعضی از برنامه ها این است که تا پایان سال ادامه داشته باشد و کارهای غالب نمایشگاهی و رزمایش که نیاز به تجمعات و حضور مردم دارد محدود شده ولی برنامه هایی که خلاقانه و هنری هستند گسترش یافته است.

سرهنگ قریشی ادامه داد: پیشکسوتان و رزمندگان و آزادگان و جانبازان در قالب گفت و گویی صمیمانه تحت عنوان «بازماندگان عشق» ناگفته های دفاع مقدس را بیان کردند و قرار است در طول سال در برنامه های مختلف از آن استفاده شود همچنین با رسانه ها بالاخص صدا و سیما مذاکره شده تا حتی الامکان از شبکه های استانی و ملی نیز این مجموعه پخش شود.

وی ضمن اشاره به عطر افشانی مزار شهدا بصورت مستمر سالانه و همچنین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت افزود: در سپاهانشهر نمایشگاهی از ادوات و سیر نمایشگاهی در محدوده پارکها و فضای باز مساجد طرح ریزی شده که همان گونه که خانواده مشغول تفریح و یا گذر از معابر و یا استفاده از فضای باز مساجد هستند بتوانند از این نمایشگاه ها هم استفاده کنند.

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) برگزاری کوه گشت خانوادگی، دیدار از خانواده جانبازان 70درصد به بالا بسیجی، اعزام کاروان نمادین به جبهه ها در سپاهانشهر و برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی و ورزشی را از دیگر برنامه های این ناحیه در طول هفته دفاع مقدس خواند و تصریح کرد: قرار است بسیجیان در قالب تیم هایی به منزل خانواده شهدای بهارستان رفته و به نیت تبرک پرچم عزای سید الشهدا (ع) را به خانواده شهید تقدیم نمایند.

سرهنگ قریشی تاثیر گذارترین برنامه های این هفته را سرود خیابانی و تئاتر خیابانی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه بافت معماری شهری در منطقه جنوب اصفهان و به ویژه محدوده شهید کشوری، سپاهانشهر و بهارستان، جدید و طبقاتی است و از طرفی پروتکل های بهداشتی محدودیت ایجاد کرده است، قرار شد با اقدامات فرهنگی و هنری، پیام انقلاب و دفاع مقدس را بصورت سیار داخل بلوک ها برده که تاکنون این برنامه بیشترین تاثیر را با بیشترین مخاطب در جنوب اصفهان داشته است.

وی برپایی میز خدمت توسط ادارات را یکی از برنامه ها خواند و افزود: این برنامه از پنج شنبه گذشته شروع شده و بهارستان میزبان نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی بوده است و همچنین قرار است در مجموعه شهید کشوری و کیچی و قلعه شور بصورت چهره به چهره مسئولان پای درد و دل مردم بنشینند و پیگیر مطالبات و مشکلاتشان باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) در بخشی دیگر از صحبت های خود به چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد گفت: دشمن تا بن دندان مسلح در ماه های آغازین انقلاب اسلامی خیال می کرد با کشوری ضعیف مواجه است چرا که در برهه ای از زمان ارتش به واسطه آشفتگی سازماندهی ، بخشی از امرایش فرار کرده بودند و بخشی در اختیار دستگاههای امنیتی بودند. سپاه هم نوپا بود همین سبب شد صدام را تحریک کنند جنگی نابرابر را علیه ما تحمیل کند.

سرهنگ قریشی افزود: بلافاصله با حضور جهادی مردم شاهد برگشتن ورق بودیم و برای اولین بار در تاریخ ایران جنگی شد که حتی یک وجب از خاکمان غصب نشد و پس از پیگیری در محاکم بین المللی طرف مقابل هم مجرم شناخته شد و همه اینها به واسطه رهبری امام و مجاهدت های مردم در قالب بسیج بود.

وی با بیان این نکته که دنیا متحیر مانده که چگونه جنگ خاتمه یافته، ادامه داد: دشمن به این نتیجه رسیده که با جنگ سخت از پس جوانان ایرانی بر نمی آید بنابراین به سمت ناتوی فرهنگی رفته و با تشدید تحریم ها و جنگ ادراکی و باورها را با مشکلات اقتصادی و فعالسازی مکانیسم ماشه و تشدید تحریم ها تلفیق کرد تا فشار حداکثری به مردم تحمیل شود.

سرهنگ قریشی افزود: روز انتخابی برای فعالسازی مکانیسم ماشه را با اولین روزهفته دفاع مقدس هماهنگ کردند تا پیام هایی را به مردم بدهند اما همانگونه که مردم با دست خالی و توکل به خدا و اراده فولادین ایستادند و آیه «ولاتهنوا و لاتحزنوا و أنتم الأعلون إن کنتم مؤمنین» را تفسیر کردند و از دشمن نترسیدند و پای آرمان ها ایستادند و پیروز شدند، این بار هم پیروز می شوند.

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) در ادامه تصریح کرد: امروز همان شرایط است و می طلبد با درک شرایط خطیر امروز و فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با همت و تلاش و جهاد در عرصه دفاع از ارزش ها حضور داشته باشند چرا که بر اساس آیه «ان تنصرا… ینصرکم» پیروزی از آن حزب الله خواهد بود اما این پیروزی شرطی هم دارد و آن «یثبت اقدامکم» است که با اتحاد در صفوف به هم پیوسته به جنگ دشمن در عرصه اقتصادی و ادراکی برویم .

سرهنگ قریشی با اشاره به توقعات مردم از مسئولان در شرایط فعلی ادامه داد: مردم انتظار دارند مسئولان در کنارشان باشند و دوشادوش آنها مشکلات مردم را مرتفع کنند و ما هم به نمایندگی از مردم این خواسته را در سطوح مختلف داریم و مطالبه می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد