صفحه اصلی » اجتماعی » انتقاد معاون بهداشتی علوم پزشکی اصفهان از وضعیت پارک ها/ حیدری: راه و رسم زندگی با کرونا را باید بدانیم نه این که بگوئیم باید با کرونا زندگی کنیم!

انتقاد معاون بهداشتی علوم پزشکی اصفهان از وضعیت پارک ها/ حیدری: راه و رسم زندگی با کرونا را باید بدانیم نه این که بگوئیم باید با کرونا زندگی کنیم!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ناژوان و زیر پل خواجو و پارک ها جای سوزن انداختن نیست، در صورتی که مصوبه داشتیم چراغ این اماکن خاموش شود و ناژوان هم بسته شود. راه و رسم زندگی با کرونا را باید بدانیم نه این که فقط بگوئیم باید با کرونا زندگی کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز؛ کمال حیدری در نشست خبری صبح امروز با موضوع ارائه آخرین اخبار و اطلاعات کرونا بیان کرد:  باید ورودی بیماران به بیمارستان کم شود، آن چه حرف اول را برای بقیه بخش ها می زند کار بهداشتی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان کرد: رعایت پروتکل ها در شهر خوب نیست و مردم خسته شده اند. راه زیادی در پیش رو داریم و اگر روزی روی زیرساخت ها کار نکنیم موفق نمی شویم. راه و رسم زندگی با کرونا را باید بدانیم نه این که فقط بگوئیم باید فقط با کرونا زندگی کنیم.

وی ادامه داد:  تا دو ماه پیش دغدغه ما ادارات بودند، با دستورهای ستاد کرونا ادارات بهتر شده اما ازابتدا تا الآن مشکل نانوایی ها و پاساژها و آرامستان ها را داریم. یکی از بهترین مکان هایی که همراهی کردند مساجد بودند اما کمی رو به کمرنگی است.

حیدری تصریح کرد: در ناژوان و زیر پل خواجو و پارک ها جای سوزن انداختن نیست، در صورتی که مصوبه داشتیم چراغ این اماکن خاموش شود و ناژوان هم بسته شود. متأسفانه می بینیم که میانگین سنی ۸ سال پایین آمده و درصد مرگ و میر هم از ۱۰ به ۱۲ درصد رسیده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: یکی از علت هایی که این اتفاق افتاده تاخیر در مراجعه افراد است و افراد تایم طلایی را از دست می دهند. درمان های غیر استاندارد هم معضل دیگر ماست. متأسفانه برخی پزشکان هم درمان های استاندارد انجام نمی دهند.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان با انتقاد از فعالیت برخی اصناف بیان کرد: مرحله اول نصف تالار و رستوران ها گفتند می خواهیم ببندیم، این کار خیلی ارزشمند بود؛ الان هر چه به قهوه خانه ها اعلام می کنیم و ۲۰۰ مغازه پلمب کردیم، دوباره فعالیت می کنند و حاشیه پارک ها مردم قلیان مصرف می کنند.

وی درپایان اعلام داشت: هیئت ها و مساجد در ایام سوگواری محرم بیش از ۹۵ درصد رعایت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد