صفحه اصلی » اقتصادی » نیروگاه خورشیدی شهرستان برخوار، نمادی از اقدام جهادی و توسعه تعاونی ها در کشور

نیروگاه خورشیدی شهرستان برخوار، نمادی از اقدام جهادی و توسعه تعاونی ها در کشور

رئیس سازمان بسیج مهندسین سپاه صاحب الزمان (عج) در خصوص نیروگاه خورشیدی برخوار گفت: با هزینه‌ای که به‌صورت تعاونی از روستائیان شهرستان برخوار گرفته شده، این نیروگاه امروز به بهره برداری رسید که جزء اولین پروژه‌های بسیج مهندسین استان در این زمینه است که توانسته به موفقیت برسد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰ - شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر روز گذشته نیروگاه خورشیدی اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان با حضور سردار فدا، فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به بهره برداری رسید.

سرهنگ حسن شادمان‌فر در حاشیه آئین بهره‌برداری از این نیروگاه خورشیدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه در سال جهش تولید قرار داریم، اظهار کرد: احداث نیروگاه‌های خورشیدی جزء برنامه های محرومیت زدایی بسیج مهندسین سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان قرار گرفته است که بهره‌برداری از این نیروگاه هم جزء همین برنامه‌ها است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان افزود: بسیج مهندسین و اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان برخوار ضمن هماهنگی با شرکت توزیع برق استان اصفهان، این نیروگاه خورشیدی را با تولید روزانه ۲۰ کیلووات برق، امروز به شبکه برق استان اصفهان ملحق می‌کند تا بخشی از کسری برق را تامین کند.

وی در خصوص اعتبار این نیروگاه خورشیدی گفت: با هزینه‌ای که به‌صورت تعاونی از روستائیان شهرستان برخوار گرفته شده، این نیروگاه امروز به بهره برداری رسید که جزء اولین پروژه‌های بسیج مهندسین استان در این زمینه است که توانسته به موفقیت برسد.

سرهنگ شادمان‌فر در ادامه افزود: کل اعتبار از طریق اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان برخوار تامین شده است که ۵۰ درصد آن وام پرداخت شده از طریق شرکت مجری و ۵۰ درصد آورده اولیه اتحادیه تعاونی روستایی شهرستات است که با در آمدی که خواهد داشت اقساط آن پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد