صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حضور گروه های جهادی در منطقه محروم، یادگاری از روزهای دفاع مقدس

حضور گروه های جهادی در منطقه محروم، یادگاری از روزهای دفاع مقدس

مسئول قرارگاه جهادی مالک اشتر لشکر 14 امام حسین (ع) با توضیح اینکه ما از رزمندگان دفاع مقدس الگو گرفتیم و بچه های جهادی با اینکه مشکلاتی دارند از دنیا دل می کنند و به منطقه دیگر می روند، بیان کرد: بالغ بر چهار سال در جنوب شرق به محرومیت زدایی در منطقه کمک کردیم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۷

سلمان کیان ارثی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: قرارگاه جهادی مالک اشتر قبل به صورت مستقل فعالیت می کرد اما چند سالی است که زیر لشکر 14 امام حسین (ع) فعالیت می کنیم.

مسئول قرارگاه جهادی مالک اشتر لشکر 14 امام حسین (ع) گفت: به دلیل جهادی بودن فعالیت های ما، سدی جلوی راهمان نیست و «نمی توانیم» به مشکلات نمی گوییم و بچه های با عشق به سمت فعالیت های جهادی می آیند و بحث های مادی و مالی هم در ذهن بچه ها نیست.

وی افزود: اردوهای جهادی محلی برای خودسازی ما است، شاید بسیاری از افرادی که در اردوهای جهادی شرکت می کنند، خود مشکلات مالی داشته باشند و مانند دفاع مقدس که رزمندگان از خانواده خود می گذشتند و به جهه های جنگ می رفتند.

کیان ارثی با توضیح اینکه ما از رزمندگان دفاع مقدس الگو گرفتیم و بچه های جهادی با اینکه مشکلاتی دارند از دنیا دل می کنند و به منطقه دیگر می روند و شروع به فعالیت های جهادی و محرومیت زدایی می کنند، بیان کرد: بالغ بر چهار سال در جنوب شرق بودیم، در کنار رزمندگان لشکر امام حسین (ع) که فعالیت تأمین امنیت را انجام می دادند، ما هم مشغول فعالیت های جهادی، محرومیت زدایی و توزیع بسته های معیشتی بودیم.

وی تصریح کرد: کمک رسانی، تأمین بسته های معیشتی، فعالیت های پزشکی و درمانی، عمرانی و ساخت ساز و تعمیر خانه های منازل محروم، بازسازی و نوسازی مدارس، و ساخت یک مدرسه با نام شهدای امنیت لشکر 14 امام حسین (ع) در روستای حکیمیه، منطقه بم پشت سراوان از جمله اقدامات ما در شرق کشور بود.

مسئول قرارگاه جهادی مالک اشتر با توضیح اینکه بعد از عرصه سیستان و بلوچستان مدتی به منطقه لردگان رفتیم و سپس به سراغ اصفهان آمدیم، اضافه کرد: اکنون در منطقه چناررود چادگان، در سه حوزه عمرانی، فرهنگی و پزشکی فعالیت های جهادی را انجام می دهیم که در این منطقه 32 روستا یک جا نشین و 32 روستای دیگر چادر نشنین هستند

وی خاطر نشان کرد: در این سه ماه که در این مطقه حضور داریم، توزیع بسته های میعشتی، برگزاری جنگ های شادی و مراسمات مذهبی و مشاوره خانوادگی، ساخت چهار خانه واحد مسکونی، 15 سرویس بهداشتی و حمام و سه مدرسه در دستور کار بوده و تاکنون 250 نفر از افراد جهادی به این منطقه اعزام شدند.

کیان ارثی ادامه داد: امسال به دلیل ممنوعیت ها برای برگزاری راهپیمایی اربعین، موکب ما در این منطقه به فعالیت های خدماتی و جهادی مشغول شده اند؛ ما با کمترین هزینه و گاهی اوقات حتی با دست خالی در مناطق محروم فعالیت های محرومیت زدایی را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه دیگر که وارد عمل و فعالیت شدیم، بحث ایجاد اشتغال بود که اگر بتوانیم شغل ایجاد کنیم، می توانیم مهاجرت معکوس داشته باشیم، تأکید کرد: مکانیزمه و صنعتی کردن کشاورزی و دامداری، توزیع نژادهایی از گوسفند و بزهای دوقلوزا، بسته بندی برخی محصولات مانند لوبیا سبز که بتوانیم در این عرصه کمک حال این عزیزان باشیم از جمله اقدامات ما در این عرصه بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد