صفحه اصلی » سیاسی » هشت سال دفاع مقدس اثبات کرد سازمان های بین المللی بازیچه قدرت ها هستند

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا (ع) مطرح کرد؛

هشت سال دفاع مقدس اثبات کرد سازمان های بین المللی بازیچه قدرت ها هستند

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا (ع) گفت: یکی از دستاوردهایی که دفاع مقدس برای ما به همراه داشت این بود که به نتیجه رسیدیم که سازمان های بین المللی هم ابزاری در دست قدرت ها هستند و در طول دفاع مقدس همه برای جبهه استکبار نوکری کردند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۷

سردار اصغر عرب پور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: جنگ ما در برابر رژیم بعثی یک جنگ مردمی بود و منحصر به نیروهای مسلح نبود و اگر مردم نبودند نیروهای مسلح ما توان ایستادگی را نداشتند.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا(ع) با بیان اینکه مردم در جبهه و پشت جبهه حمایت کردند، تصریح کرد: امروز هم یکی از دستاوردهای دفاع مقدس مردمی شدن امور است؛ نمونه های این مردمی شدن در اتفاقاتی مانند سیل و زلزله  به خوبی دیده می شود.

وی افزود: امروز هم اگر مردم و بسیجی ها به کمک دولت ها نیایند، دولت ها عاجزند؛ مردم هم در صحنه کار انجام می دهند و کمک می کنند و هم در پشتیبانی نقش دارند.

سردار عرب پور گفت: صبر و استقامتی که در طول دفاع مقدس انجام گرفت موجب شد امروز راحت از آن حرف می زنیم، چرا که نتیجه آن را دیده ایم؛ اما آن روز که نتیجه دیده نشده بود و کل دنیا پشست سر صدام ایستاده بودند، عددی در جهان به حساب نمی آمد، کار سختی بود.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از دستاوردهایی که دفاع مقدس برای ما به همراه داشت این بود که به نتیجه رسیدیم که سازمان های بین المللی هم ابزاری در دست قدرت ها هستند و در طول دفاع مقدس همه برای جبهه استکبار نوکری کردند.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا(ع) خاطر نشان کرد: این سازمان ها با اینکه ما حق بودیم، هیچ کجا به ما کمک نکردند و وقتی که صدام از سلاح شیمیایی استفاده کرد و ما از این سازمان ها دعوت می کردیم، کارشناسان این سازمان ها به کشورمان می آمدند و می گفتند بله در این جنگ از سلاح شیمیایی استفاده شده اما حاضر نبودند بگویند چه کسی استفاده کرده و در آخر هم نگفتند.

وی عنوان کرد: یکی از عوامل پیروزی و دستاوردها ایمان به خدا و توکل به خدا بود و اگر جنگ ما یک جنگ دینی  و یک رهبری دینی در صدر نظام نبود  و نظام هم اسلامی نبود، به پیروزی نمی رسیدیم.

سردار عرب پور با اشاره به نقش ولایت فقیه در پیروزی در جنگ تحمیلی، تأکید کرد: بعد از جنگ تمام تلاش دشمن این است که ولایت فقیه را از بین ببرد و حتی عناصر داخلی وابسته به خارج نیز تمام هجمه ها را علیه ولایت فقیه وارد می کنند.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه ای سیدالشهدا(ع) گفت: در دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که کشور نباید از لحاظ نظامی به خارج وابسته باشد و حتی در این زمان سیم خاردار هم به کشور ما نداند.

عرب پور ادامه داد: در دوران مقدس هر چه رهبر گفت مردم انجام دادند و دولت هم تا حدود زیادی انجام داد، البته بخشی از صحبت های رهبری از سوی دولت بر زمین ماند که اگر اینگونه نمی شد به نتیجه بهتری ختم می شد، اما به طور کلی اکثر صحبت های حضرت امام اجرا شد.

اصغر عرب پور ادامه داد: عامه افراد و کارگزاران دفاع مقدس افراد صالحی بودند و برای قرب الهی کار می کردند و خداوند نیز طبق وعده خود پیروزی را محقق کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد