صفحه اصلی » اقتصادی » سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می یابد

سهم زغال سنگ کرمان در تامین نیاز ذوب آهن اصفهان افزایش می یابد

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: از نظر کمی و کیفی علاقمند هستیم سهم زغال سنگ کرمان در تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان افزایش یابد، با سرمایه گذاری ها امیدواریم نیمه مکانیزه شدن معادن زغال سنگ کرمان و افزایش راندمان زغال شویی ها را شاهد باشیم.

تاریخ انتشار: ۱۹:۰۲ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و جمعی از دیگر مسئولان ذوب آهن اصفهان دوم و سوم مهرماه با حضور در شرکت معادن زغال سنگ کرمان، با نشست با مسئولان این شرکت، از معادن مذکور بازدید کرده و روند اجرای تفاهم نامه اخیر بین این دو شرکت را پیگیری کردند.

در این نشست که با حضور باقر نیک طبع مدیرعامل، هیئت مدیره و کارشناسان معدنی شرکت معادن زغال سنگ کرمان برگزارشد،  مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : حدود 15 درصد از نیاز زغال سنگ ذوب آهن اصفهان از کرمان تامین می شود و با وجود پتانسیل بالایی که در محدوده های شناسایی شده کرمان وجود دارد،  هدف گذاری ما برای 30 درصد است، در واقع از مجموع یک میلیون و هفتصد هزار تن نیاز ذوب آهن اصفهان به کنسانتره زغال سنگ  می توان، 500 هزار تن را از کرمان تامین کرد .

وی افزود : از نظر کمی و کیفی علاقمند هستیم سهم زغال سنگ کرمان در تامین مواد اولیه ذوب آهن اصفهان افزایش یابد. با سرمایه گذاری ها امیدواریم نیمه مکانیزه شدن معادن زغال سنگ کرمان و افزایش راندمان زغال شویی ها را شاهد باشیم.

علی احمدیان رئیس هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان نیز افزایش تولید زغال سنگ کرمان برای مجموعه ذوب آهن اصفهان را امر بسیار مهمی دانست و یادآور شد: زغال سنگ کرمان قطب اصلی تولید زغال سنگ کشور است و مدیریت جدید این شرکت زغال سنگ،  عامل بسیار اثر گذاری جهت رسیدن به اهداف این مجموعه است .

مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان نیز با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون  سالانه حدود 800 هزار تن زغال را بهره برداری می کند و رکورد ماه گذشته این شرکت در کنسانتره زغال،  27 هزار تن بوده است، گفت: در بازدید از تعدادی از معادن، مفاد تفاهم نامه ای که در ذوب آهن اصفهان منعقد شد اجرایی می شود و سرمایه گذاری مشترک صورت می گیرد که یکی از دستاوردهای آن اشتغال زایی برای استان کرمان است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد