صفحه اصلی » اجتماعی » قدرت و قاطعیت پلیس با رأفت اسلامی همراه باشد

امام جمعه اصفهان:

قدرت و قاطعیت پلیس با رأفت اسلامی همراه باشد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: پلیس علاوه بر اینکه با قاطعیت و قدرت با اراذل و اباش و مجرمان برخورد می کند، لازم است همواره رأفت و رحمت اسلامی را نشان دهد و با زبان خوش و رفتار خوب، زمینه اصلاح مجرمان را فراهم آورد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: پلیس ایران که مسئولیت امنیت کشوری را بر عهده دارد که ام القری جهان اسلام به شمار می رود، علاوه بر اینکه باید قوانین را رعایت کرده و آن را اجرا کند بر اساس دستورات الهی و قرآنی ، احسان و رحمت را به اقدامات خود اضافه کند؛ در برخی از موارد نباید سختگیری زیادی داشت.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به ضروت حفظ حریم شخصی مردم تصریح کرد: مسئولان و حاکمان اسلامی باید جامعه را سالم نگه دارند، اینکه گفته شود احتمال می دهیم افرادی در یک منزل مسئله خلاف شرعی را انجام می دهند و صرف یک احتمال باشد، نباید وارد شد اما جاهایی که خانه فساد است باید برخورد لازم انجام شود، همچنین غفلت و نادیده گرفتن برخی از گناهان که جنبه شخصی دارد، بسیار سازنده است و می تواند زمینه اصلاح افراد را فراهم سازد.

وی گفت:برخورد می کند باید رحمت و رأفت اسلامی را نشان دهد تا زمینه اصلاح برخی از مجرمان فراهم شود.

اراذل و اوباش در اصفهان جرأت عرض اندام ندارد

رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: این پلیس در حوزه کشف سلاح غیرمجاز، برخورد با اراذل و اوباش، رصد فرق و مذاهب، برخورد با باندهای فساد و فحشا، خانه های فساد، محصولات ضد فرهنگی، آلودگی صوتی و سگ گردانی، نظارت بر اماکن عمومی و اصناف و غیره فعالیت دارد.
سرهنگ محمد حسن اسماعیلی افزود: پلیس اطلاعات و امنیت استان اصفهان برای سومین سال متمادی بر روی موضوع کنترل اراذل و اوباش و سلاح های غیرمجاز تمرکز کرده و دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته است که از جمله آن می توان گفت که اراذل و اوباش در اصفهان جرأت عرض اندام ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد