صفحه اصلی » اقتصادی » ظرفیت تولید سه میلیون ماسک در اصفهان/ قیمت تعیین شده ماسک 1300 تومان است

معاون بازرگانی سازمان صمت اصفهان خبرداد؛

ظرفیت تولید سه میلیون ماسک در اصفهان/ قیمت تعیین شده ماسک 1300 تومان است

معاون امور بازرگانی سازمان صمت اصفهان گفت: ظرفیت تولید ماسک در استان بالغ بر سه میلیون ماسک در روز است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

اسماعیل نادری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص فعالیت واحدهای تولید ماسک در استان اصفهان اظهار کرد: 45 واحد دارای شناسامه و مجوز و همچنین تعدادی از واحدهایی هم به صورت گروه های جهادی در سطح استان اصفهان فعالیت می کنند و ظرفیت تولید ماسک در استان بالغ بر سه میلیون ماسک در روز است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: با توجه به شرایط موجود یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 800 هزار ماسک در استان اصفهان توزیع می شود؛ فراروانی ماسک در اصفهان بالا است.

وی افزود: یک سری چالش ها و مشکلات در بحث توزیع وجود داشت که این چند روز حل شده است، با بخشنامه ای هم که از وزارتخانه آمده، سقف قیمت برای ماسک تعیین شد.

نادری با توضیح اینکه قیمت ماسک در گذشته به صورت دو قیمت کارگاهی و صنعتی بود اما با توجه به فراوانی به یک قیمت تبدیل شد، بیان کرد: تنها قیمت مورد تایید سازمان حمایت، وزارت های صمت و بهداشت ماسک یک هزار و 300 تومان برای مصرف کننده است.

وی اضافه کرد: هیچ داروخانه و صنفی حق فروش ماسک بیشتر از این قیمت را ندارد و اگر شهروندان عزیز با قیمت بیشتری مواجه شدند با شماره 124 تماس بگیرند تا همکاران ما در بازرسی اصناف بررسی و برخورد کنند.

معاون بازرگانی سازمان صمت اصفهان با توضیح اینکه ظرفیت تولید مواد اولیه ماسک محدود است و با توجه به قرار گرفتن در موج های دوم وسوم کرونا، میزان مصرف و تقاضا در جامعه افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: وضعیت امروز نسبت به چند ماه قبل که مشکلاتی داشتیم بهتر شده اما برخی از مشکلات همچنان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: هفته های اخیر مواد اولیه تهیه ماسک وارد کشور و همچنین تولیدات ساماندهی شد؛ از شهروندان عزیز درخواست می کنم که ماسک را از واحدهای صنفی معتبر و داروخانه ها تهیه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد