صفحه اصلی » اجتماعی » شناسایی 148 کانال و صفحه اجتماعی مجرمانه با موضوع همسریابی

شناسایی 148 کانال و صفحه اجتماعی مجرمانه با موضوع همسریابی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان، از شناسایی 148 کانال و صفحه اجتماعی مجرمانه با موضوع همسریابی در فضای مجازی و برخورد با دائر کنندگان آنها خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی  گفت: یکی از جرایمی که با رصد و پایش هوشمندانه در فضای مجازی با آن مواجه هستیم کلاهبرداری و سؤاستفاده از کاربران با سوق دادن آنها به صفحات و کانال هایی تحت عنوان همسریابی و یا صیغه یابی است.

وی تاکید کرد: کاربران فضای مجازی بایستی به این موضوع توجه داشته باشند که هیچ قانونی در زمینه راه اندازی وب سایت ها، کانال ها و صفحات اجتماعی با موضوع همسریابی در فضای مجازی نداریم و بنابر این اگر با این گونه موارد مواجه شدند بدانند که فعالیت آنها مجرمانه است و تحت تعقیب پلیس فتا و مراجع قضائی هستند.

این مقام انتظامی در خصوص ماهیت اصلی این سایت ها و صفحات اجتماعی گفت: تنها اقدامی که دایر کنندگان این کانال ها و گروه ها انجام می دهند در مرحله اول کلاهبرداری و در مرحله بعد سؤاستفاده از مطالب و اطلاعات خصوصی است که کاربران در این کانال ها بارگذاری می کنند.

سرهنگ مرتضوی در ادامه از اجرای طرح مقابله با کانال ها و گروه های اجتماعی همسریابی و صیغه یابی توسط کارشناسان دایره رصد و پایش فضای مجازی پلیس فتای استان اصفهان خبر داد و گفت: در این طرح 148 کانال و یا صفحه اجتماعی در حوزه همسریابی و صیغه یابی شناسایی و دائر کنندگان آنها پس از شناسایی تحت پیگرد قضائی قرار گرفته و با آنان برخورد های قانونی لازم صورت گرفت.

این مقام انتظامی 5 مورد از این کانال ها و صفحات اجتماعی را مربوط به استان اصفهان و بقیه را مربوط به سایر استان های کشور عنوان کرد و در عین حال اظهار کرد: قربانیان این سایت ها رویه یکسان دارد و تقریباً از همه استان ها مورد سؤاستفاده و یا کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد