صفحه اصلی » اجتماعی » جذب حدود ۳۰۰ همیار در اورژانس اصفهان

جذب حدود ۳۰۰ همیار در اورژانس اصفهان

معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از جذب حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر به عنوان همیاران اورژانس برای نخستین بار در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا قاسمی معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، با بیان اینکه سازمان اورژانس کشور طرحی با عنوان همیاران اورژانس تعریف کرده که هدف آن جذب داوطلبان علاقه‌مند به همکاری با اورژانس است، اظهار کرد: در مرحله اول این طرح فراخوانی داده می‌شود تا علاقمندان به همکاری با اورژانس جذب، ساماندهی و سپس آموزش داده شوند، آموزش‌های عمومی و تخصصی به داوطلبان ارائه می‌شود تا در مواقع مورد نیاز اعم از فعالیت‌های معمول اورژانس و یا در مواقع بحرانی از داوطلبان آموزش دیده استفاده شود.

او با توضیح اینکه در مرحله اول فعلاً آقایان علاقه‌مند به همکاری با اورژانس جذب می‌شوند، افزود: سن خاصی برای داوطلبان در نظر گرفته نشده، ولی قطعاً باید بالای ۱۸ سال باشند.

معاون فنی و عملیات مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در برخی عملیات‌های اورژانس از داوطلبان آموزش دیده به عنوان نیروی کمکی استفاده خواهد شد و باید بتوانند به نیرو‌های عملیاتی اورژانس کمک کنند، البته هر داوطلب ممکن است تخصصی داشته باشد که بر اساس این تخصص‌ها ساماندهی و گروه‌بندی می‌شوند.

او با اشاره به اینکه در حال برنامه‌ریزی برای جذب ۲۰۰ تا ۳۰۰ همیار اورژانس در اصفهان هستیم، تصریح کرد: همیاران اورژانس پس از ثبت نام، یک تور آموزشی حضوری دارند که در آن با پایگاه‌های اورژانس، مفاهیم و عملیات‌های اورژانس آشنا می‌شوند، این در حالی است که با توجه به همه‌گیری کرونا آموزش‌های ویژه همیاران به صورت مجازی خواهد بود، همچنین می‌توانند به سایت اورژانس مراجعه کرده و از فیلم‌ها و آموزش‌های قرار داده شده بر روی سایت استفاده کنند.

قاسمی با تاکید بر اینکه به فراخور زمانی که داوطلبان می‌توانند با ما همکاری کنند با آن‌ها تعامل داریم، اضافه کرد: در مواقع بحران جمعیت داوطلبان زیاد است و معمولاً در این شرایط همه علاقه‌مند به کمک هستند، اما تخصص و مهارت لازم را ندارند، بنابراین با اجرای این طرح، همیاران اورژانس آمادگی لازم را دارند تا در مواقع بحران بتوانند کمک بزرگی به ما کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد