صفحه اصلی » اقتصادی » کمک مومنانه در صدر اقدامات اوقاف در دهه وقف/ 250 بسته معیشتی در شهرضا و گلپایگان توزیع می شود

کمک مومنانه در صدر اقدامات اوقاف در دهه وقف/ 250 بسته معیشتی در شهرضا و گلپایگان توزیع می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان شهرستان شهرضا از محل درآمد موقوفات اشاره کرد و گفت: در این زمینه 150 بسته معیشتی و 100 بسته اقلام بهداشتی با ارزش ریالی حدود 300 میلیون ریال تهیه و توزیع خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ فرهاد عرب در خصوص برنامه‌‌های دهه وقف در شهرستان شهرضا اظهار کرد: باید توجه داشت که در سال جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزاری برنامه‌های دهه وقف نیز تحت تاثیر قرار گرفته و نمی‌توان بسیاری از برنامه‌های سال‌های گذشته را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه در این شرایط استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اولویت قرار گرفته است، افزود: از این رو به منظور معرفی موقوفات و واقفان خیراندیش شهرستان شهرضا ویژه برنامه‌ای تهیه و در فضای مجازی منتشر شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا تولید محتوای صوتی برای پخش در امامزادگان قبل از پخش اذان را از دیگر برنامه‌های در دستور کار این اداره در دهه وقف اعلام کرد و گفت: همچنین فضاسازی سطح شهر و بقاع متبرکه برای دهه وقف و تهیه بروشور در راستای اهمیت وقف و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری نیز در دستور کار قرار دارد.

عرب همچنین به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان شهرستان شهرضا از محل درآمد موقوفات اشاره کرد و گفت: در این زمینه 150 بسته معیشتی و 100 بسته اقلام بهداشتی با ارزش ریالی حدود 300 میلیون ریال تهیه و توزیع خواهد شد.

وی برگزاری 15 مراسم روضه خوانی در مناطق محروم و کمتر برخوردار شهرستان شهرضا را از دیگر اقدامات در دستور کار اداره اوقاف شهرضا برای دهه وقف دانست و گفت: برای این مراسم‌ها 15 روحانی از سوی امام جمعه شهرضا معرفی و به این مناطق اعزام می‌شوند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با بیان اینکه تجلیل از کارکنان اداره اوقاف در دهه وقف نیز در دستور کار است، افزود: همچنین باید توجه داشت که به مناسبت دهه وقف شش شب روضه خوانی در امامزاده شاهرضا(ع) با همکاری دفتر آستان قدس رضوی و دعوت از مداح کشوری برگزار شد.

برنامه‌های دهه وقف در منطقه کوهپایه اعلام شد

حجت‌الاسلام سیدعلی طباطبایی در خصوص برنامه‌‌های دهه وقف در منطقه کوهپایه اظهار داشت: ارائه گزارش عملکرد اوقاف به مسئولان و ائمه جمعه از جمله برنامه‌های این دهه است.

وی افزود: سخنرانی مجازی در امامزاده محمد (ع) در خصوص اهمیت وقف نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این دهه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کوهپایه غبارروبی و عطرافشانی امامزاده قاسم (ع) را از دیگر برنامه‌های اداره اوقاف کوهپایه در دهه وقف امسال اعلام کرد و گفت: این مراسم با حضور جمعی از مسئولان برگزار خواهد شد.

وی دیدار با مسئولان از جمله بخشدار و ائمه جمعه را از دیگر برنامه‌های دهه وقف در این منطقه اعلام کرد و افزود: عیادت از فعالان عرصه وقف به ویژه بازنشستگان اداره اوقاف و واقفان را نیز در دستور کار داریم.

حجت‌الاسلام طباطبایی اضافه کرد: سخنرانی در خطبه های نماز جمعه در شهر تودشک و دیدار با پدر شهیدی که واقف نیز هست از دیگر برنامه‌های در دستور کار اوقاف کوهپایه برای دهه وقف امسال است.

250 بسته معیشتی به نیازمندان گلپایگان اهدا شد

عباس نصیرالاسلامی در خصوص برنامه‌های دهه وقف در شهرستان گلپایگان اظهارکرد: در این ایام 250 بسته معیشتی در قالب کمک مومنانه به نیازمندان اهدا شده است.

وی افزود: 100 بسته از محل موقوفه میرزایحیی خان معروف به لهرامش و با اعتبار 300 میلیون ریال تهیه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گلپایگان با بیان اینکه 150 بسته دیگر نیز از محل اجرای امینانه نیات واقفان تهیه شده است، ابراز داشت: هزینه این تعداد بسته معیشتی نیز 350 میلیون ریال برآورد شده است.

وی دیدار با فرماندار، امام جمعه و نماینده آیت‌الله صافی گلپایگانی در گلپایگان را نیز از دیگر برنامه‌های دهه وقف در گلپایگان اعلام کرد و گفت: از دیگر اقدامات انجام شده برای دهه وقف امسال تهیه تصاویری از علمای واقف گلپایگان و انتشار آن در فضای مجازی و حقیقی بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد