صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » اجرای فاز آزمایشی جمع آوری هوشمند پسماند خشک در بخش شرقی شهر اصفهان

اجرای فاز آزمایشی جمع آوری هوشمند پسماند خشک در بخش شرقی شهر اصفهان

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از انجام اجرای آزمایشی طرح جمع آوری هوشمند پسماندهای خشک شهر اصفهان در بخش شرقی این شهر خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد بدیعی با اشاره به انجام اجرای آزمایشی طرح جمع آوری هوشمند پسماندهای خشک شهر اصفهان در بخش شرقی این شهر، اظهار کرد: امروزه اغلب فرآیندهای مدیریتی و اجرایی در زمینه های مختلف، با استفاده از سیستم های هوشمند انجام می شود و ما نیز در سازمان مدیریت پسماند با اذعان به این نکته، زمینه های لازم برای تحقق هوشمندسازی رویه ها را فراهم می کنیم.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: بر همین اساس نیز پیرو تحقیق و بررسی های پیشین در زمینه استفاده از یک نرم افزار هوشمند به منظور مدیریت بهینه پسماندها، به طور آزمایشی در قسمت شرقی شهر اصفهان امکان استفاده از نرم افزار هوشمند جمع آوری پسماند خشک زیر نظر پیمانکار مربوطه مهیا شده است تا پس از استفاده از این نرم افزار و بررسی نقاط قوت و ضعف آن، بتوان در حوزه هوشمندسازی کلیه فرآیندها قدم برداشت.

وی با بیان این که لازم است این هوشمندسازی پوشش گسترده ای بر خدمات مربوط به مدیریت پسماند داشته باشد، بیان کرد: با توجه به فراگیر شدن تکنولوژی های موبایلی و افزایش تعداد اپلیکیشن های ویژه موبایل، شهروندان برای خدمات مختلف نیاز به یک اپلیکیشن جامع دارند تا بتواند تنها در قالب یک برنامه، نیازهای مختلف را پوشش دهد.

وی افزود: به همین منظور نیز برای هوشمندسازی این خدمات، زمان زیادی را صرف نیازسنجی و امکان سنجی کرده ایم و اکنون هم با اجرای فاز آزمایشی آن تحت نظر پیمانکار مربوطه در صدد آن هستیم که به طور عملیاتی این پروژه را بسنجیم تا در فازهای آینده بتوانیم مجموعه کاملی از خدمات و امکانات را در حوزه های اجرایی، آموزشی و فرهنگسازی به شهروندان اصفهانی عرضه کنیم.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان افزود: با توجه به آزمایشی بودن این فاز طبق قرارداد مقرر شده تا 10درصد از جمع آوری پسماند خشک از طریق اپلیکیشن صورت گیرد.

مهندس بدیعی با اشاره به مزایای هوشمندسازی فرآیندهای مدیریت پسماند بیان کرد: راه اندازی و استفاده از یک اپلیکیشن هوشمند در زمینه مدیریت پسماندها ضمن افزایش سرعت جمع آوری پسماندها، می تواند به حذف رویه های غلطی مانند زباله گردی و کاوش پسماند ها توسط کودکان، منجر شود، اطلاعات و آگاهی شهروندان را بالا ببرد و در نهایت به شهر را به سوی استفاده از روش های نوین و تکنولوژی های جهانی در حوزه مدیریت پسماند سوق دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد