صفحه اصلی » اقتصادی » میزهای تجاری؛ تسهیل کننده تعاملات تجاری اصفهان و کشورهای همسایه/ ممنوعیت های یک شبه بسیاری از شرکت ها را ورشکست کرده است

در نشست بررسي فرصت هاي توسعه تعاملات و ارتباطات اصفهان و تركيه عنوان شد؛

میزهای تجاری؛ تسهیل کننده تعاملات تجاری اصفهان و کشورهای همسایه/ ممنوعیت های یک شبه بسیاری از شرکت ها را ورشکست کرده است

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه گفت: صرف نظر از طرف معامله، باید بازرگانان ایرانی، اخلاق تجاری را سرلوحه کار خور قرار دهند و همچنین، ضروری است که محدودیت های پیش بینی نشده همانند ممنوعیت ورود یا خروج یک شبه برخی از کالاها را که به ورشکستگی تعداد زیادی شرکت منجر می شود، از فضای حاکم بر تجارت ایران حذف کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛مسعود گلشیرازی در در نشست بررسي فرصت هاي توسعه تعاملات و ارتباطات اصفهان و تركيه بر ضرورت تمرکز بیشتر بر ارتباطات گسترده بین کشورهای همسایه در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: با توجه به وجود سابقه تفاهم نامه همکاری بین ایران و ترکیه، ضروری است که گام های اجرایی در این زمینه برداشته شود.

وی افزود: اصفهان دومین قطب اقتصادی کشور و قطب تولید فولاد ایران بوده و تولید محصولات پتروشیمی، سنگ های تزیینی، قطعات خودرو و نساجی از محورهای اصلی صنعت این استان است.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان با ایجاد میزهای تجاری با کشورهای دوست و همسایه، نقش تسهیل کنندگی این روابط را مورد توجه ویژه قرار داده است.

درادامه مهرداد سعادت دهقان، رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک ترکیه، تقریبا راه دیگری برای ارتباط با دنیا غیر از ترکیه وجود ندارد؛ ولی سهم ایران در میزان صادرات و واردات این کشور بسیار ناچیز و کمتر از سهم بالقوه ایران در این خصوص است.

وی افزود: در اوضاع بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا در جهان، فشار و درخواست بخش خصوصی موجب باز شدن راه های ارتباطی بین ایران و ترکیه شد و هم اکنون محدودیتی به منظور ترانزیت کالاهای ایرانی از طریق خاک ترکیه وجود ندارد و حمل یکسره زمینی و ریلی به روال عادی بازگشته است.

سعادت دهقان در پاسخ به سؤالی در مورد حمل خرده بار نیز گفت: در حال حاضر اجازه بارگیری کالاهای متعدد وجود ندارد که این امر با توجه به بخشنامه گمرکات ایران  و برگرفته از قوانین بین المللی در زمینه گمرک است.

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه  در پایان سخنان خود گفت: صرف نظر از طرف معامله، باید بازرگانان ایرانی، اخلاق تجاری را سرلوحه کار خور قرار دهند و همچنین، ضروری است که محدودیت های پیش بینی نشده همانند ممنوعیت ورود یا خروج یک شبه برخی از کالاها را که به ورشکستگی تعداد زیادی شرکت منجر می شود، از فضای حاکم بر تجارت ایران حذف کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد