صفحه اصلی » استان اصفهان » کاشان » مشاور وزیر و دبیر ستاد خیّران وزارت علوم: دانشگاه کاشان در جذب و تنوع بخشی پیشتاز است

مشاور وزیر و دبیر ستاد خیّران وزارت علوم: دانشگاه کاشان در جذب و تنوع بخشی پیشتاز است

مشاور وزیر و دبیر ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه کاشان در جذب خیران، نگهداشت و تنوع بخشی به منابع دانشگاه در حال حاضر که دولت مشکل اعتباری دارد پیشتاز است و این پیشتازی را در همه جوانب مشهود است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛حسین عسگریان ابیانه در حاشیه آیین افتتاح تکمیل و نوسازی پروزه های دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در کشور بیش از 70 بنیاد علم و فناوری داریم، خاطر نشان کرد: از این تعداد حدود هشت بنیاد فعال است که در راس آن بنیاد علم و فناوری دانشگاه کاشان است.

وی ورود به کارآفرینی، تنوع بخشی و نوآوری را از ویژگیهای ممتاز بنیاد حامیان علم و فناوری دانشگاه کاشان عنوان کرد و افزود:  خیرین و حامیان علم و فناوری تاکنون فعالیت های برجسته ای را در تمامی زمینه ها در این دانشگاه به یادگار گذاشته اند که جای تقدیر دارد.

وی به کمک های و حمایت های بیش از حدود 40 هزار میلیارد ریال خیرین در چهار سال گذشته تاکنون در کل کشور اشاره کرد و افزود: میزان حمایت ها و تعهدات خیرین ارجمند امسال 10هزار میلیارد ریال در کل کشور است.

خیرین پشتوانه مستحکم علم و فناوری هستند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیات و  فناوری گفت: خیرین پشتوانه مستحکم علم و فناوری هستند.

علی اسلامی پناه  در حاشیه مراسم افتتاح، تکمیل و کلنگ زنی پروژه های دانشگاه کاشان از حضور و مشارکت خیران دانشگاه کاشان قدردانی کرد و گفت: خیران سنت حسنه و ابداع نوآورانه بسیار ارزنده ای را در عرصه علم و فناوری این دانشگاه به یادگار گذاشته اند که جای تقدیر دارد و مایه مباهات و افتخار و برای کل کشور و الگو است.

وی به ارتقاء  این سنت حسنه در کل کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر که اعتبارات دولتی جوابگوی نیازها و مشکلات دانشجویان در دانشگاه ها نیست خیرین پشتوانه بسیار ارزنده ای برای جوانان و حل مشکلات علم و فناوری می توانند باشند.

معاون حقوقی امور مجلس وزارت علوم افزود: با حضور انسان های نیکوکار می توان  فکر و ایده های بزرگی که در بین جوانان ما هست ولی  تجهیزات ندارند، این ایده و فکر را به عمل تبدیل کنند تا شکوفایی و توسعه علمی را در کشور و دانشگاه ها شاهد باشیم. 

وی به حمایت وزارت علوم از خیرین عرصه علم و فناوری اشاره کرد و اظهار داشت: دولت و مجلس  باید با اختصاص بودجه و برداشتن موانع، راه را برای ورود خیرین در این عرصه کمک کنند تا با مشارکت این دو بخش بتوان مشکلات عرصه علم و فناوری را مرتفع ساخت.

اسلامی پناه با بیان اینکه دولت و وزارت علوم پشت خیرین است خاطر نشان کرد: یکی از برنامه هایی که در قوانین ما پیش بینی شده  این است که اگر خیرین در عرصه خوابگاه های دانشجویی خوابگاههایی را بسازند، سود آن از طرف سازمان امور دانشجویان وزارت علوم پرداخت خواهد شد و ازپرداخت مالیات نیز معاف خواهند شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد