صفحه اصلی » سیاسی » معاون استاندار: تدوین نقشه راه ارتباطات اصفهان با شهرهای خارجی ضروری است

معاون استاندار: تدوین نقشه راه ارتباطات اصفهان با شهرهای خارجی ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: تدوین نقشه راه راهبردی برای افزایش ارتباطات و تعامل اصفهان با شهرهای کشورهای خارجی ضروری است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن قاضی عسگر در نشست بررسی راهکارهای افزایش مراودات با سن پترزبورگ روسیه با بیان اینکه تدوین نقشه راه راهبردی برای افزایش ارتباطات و تعامل اصفهان با شهرهای کشورهای خارجی ضروری است، گفت: در این نقشه راه راهبردی باید برنامه‌های جامع که قابلیت اجرا دارد لحاظ شود تا با اهداف مشخص با دیگر کشورها وارد مذاکره و همکاری شویم.

وی با اشاره به ضرورت همکاری سایر نهادها برای بهبود ارتباطات بین‌المللی اصفهان ادامه داد: از سوی دیگر تدوین برنامه‌ها و اقداماتی که دستگاه‌های اجرایی استان در این راستا می‌توانند انجام از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان به تشکیل کمیته‌های مختلف با موضوعات مشخص برای همکاری با سن پترزبورگ روسیه اشاره کرد و گفت: این کمیته‌ها می‌توانند مقوله‌های گوناگون را برای همکاری با این شهرهای خارجی تعیین و دنبال کنند.

قاضی عسگر با بیان اینکه مباحث علمی و تحقیقاتی زمینه مناسبی برای تعامل بیشتر با این شهر روسیه است، تصریح کرد: اصفهان دانشگاه‌ها و مراکز علمی فناوری متعددی دارد که می‌توانند در این ارتباط پیشگام باشند.

وی گردشگری را یکی دیگر از موضوعات مناسب برای بهبود روابط بین‌المللی بویژه با شهر نامبرده دانست و اضافه کرد: ارتقای این بخش به برنامه ریزی و تدابیر مناسب نیاز دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد