صفحه اصلی » اجتماعی » انهدام باند 12 نفره سرقت مسلحانه در اصفهان

انهدام باند 12 نفره سرقت مسلحانه در اصفهان

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: اعضای باند 12 نفره سارقان مسلح که با تهدید و ضرب و جرح شهروندان، اموال آنان را سرقت می‌کردند در عملیات ضربتی ماموران این فرماندهی دستگیر شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا هاشمی‌فر اظهارکرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت اموال شهروندان که در آن سارقان از سلاح سرد برای ایجاد رعب و وحشت و در برخی مواقع نیز ضرب و جرح قربانیان استفاده می‌کردند، این موضوع به صورت ویژه در قرارگاه‌های اصلی و فرعی مبارزه با سرقت فرماندهی انتظامی استان اصفهان مطرح و تیم ویژه‌ای از کارآگاهان خبره و مجرب مسئولیت رسیدگی به این پرونده را برعهده گرفتند.

 جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد سارقان در گروه‌های ۴ نفره به وسیله ۲دستگاه خودرو در سطح شهر تردد کرده و پس از ارتکاب عمل مجرمانه خود از محل متواری می‌شدند.

وی تصریح کرد: پس از پایش تصویری و رصد هوشمندانه مجرمان و همچنین استفاده از یک سری اقدامات پلیسی سرانجام مخفیگاه سارقان در یکی از مناطق حاشیه‌ای شناسایی و طی یک عملیات منسجم و ضربتی تمامی اعضای این باند که ۱۲ نفر بودند دستگیر شدند.

هاشمی‌فر از اعتراف متهمان به ۵۰ فقره سرقت اموال شهروندان با استفاده از سلاح سرد و ضرب و جرح شهروندان خبر داد و اظهار داشت: نکته حائز اهمیت در پرونده مذکور این است که تمامی افراد دستگیر شده غیربومی و از استان‌های مختلف هستند و میانگین سنی آنها نیز بین ۱۷ تا ۳۰ سال است و بیشتر آنها برای اولین بار مرتکب جرم شده بودند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان پائین آمدن سن مجرمان به ویژه مجرمان خشن را زنگ خطری برای جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: بایستی این موضوع به صورت ویژه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و از آسیب‌ها و زمینه‌های گرایش جوانان به سمت ارتکاب جرم جلوگیری کرد.

وی با تقدیر از اقدام سریع، ضربتی و هوشمندانه کارآگاهان پلیس آگاهی استان در شناسایی این باند مجرمانه گفت: کسانی که بخواهند با اعمال خلاف خود در نظم و امنیت جامعه اخلال ایجاد کرده و باعث نگرانی و ناامنی شهروندان شوند، بدانند که در کمترین زمان پس از وقوع جرم سایه پلیس را بر سر خود خواهند دید و بایستی در برابر قانون پاسخگوی اقدامات خود باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد