صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اردوی راهیان نور امسال به صورت مجازی برگزار می شود/ نقش دانش آموزان در انقلاب به خوبی تبیین نشده است

در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت مراسم یوم الله ۱۳ آبان مطرح شد؛

اردوی راهیان نور امسال به صورت مجازی برگزار می شود/ نقش دانش آموزان در انقلاب به خوبی تبیین نشده است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور تعطیل نخواهد شد و به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: اگر قرار شد ۱۳ آبان شرایط حضور فراهم نشود با توجه به شرایطی که کرونا ایجاد کرده است، باید برای حضور مجازی کار کرده و از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت مراسم یوم الله ۱۳ آبان ماه اظهار کرد: با توجه به بیماری کرونا در معاونت پرورشی استان اصفهان با این سبک پیش رفتیم که هیچ برنامه ای را تعطیل نکنیم و فقط سبک و روش اجرای برنامه را تعییر دهیم و این مراسمات را با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان تصریح کرد: از این رو کلیه فعالیت های که در حوزه پرورشی انجام می شود، آن را پیگیری می کنیم و همه اعضا اذعان می کنند که در این شرایط کار ما بیشتر و سخت تر شده است.

وی با اشاره به اینکه مربیان پرورشی نباید حتماً کارهای خود را به حضور دانش اموزان متمرکز کنند، گفت: کارهای کوچک و تاثیر گذار را باید مد نظر قرار گیرد؛ اگر قبلا ۱۰۰ برنامه داشتیم اما با توجه به شرایطی که اکنون بر اثر بیماری کرونا بوجود آمده، اکنون باید۱۰ برنامه را موثر انجام دهیم.

اسماعیلی با بیان اینکه۳۰ هزار محتوا قبل از مهرماه تولید شد، بیان کرد: در زمان اربعین نیز مرحله سوم کمک مومنانه انجام شد و توانستیم کمک های خوبی جمع آوری کنیم، همچنین در مرحله اول چهار و نیم میلیارد و در مرحله دوم یک و نیم میلیارد کمک شد.

اردوی راهیان نور به صورت مجازی برگزار می شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه اردوی راهیان نور تعطیل نخواهد شد و به صورت مجازی برگزار می شود، گفت: اگر قرار شد ۱۳ آبان شرایط حضور فراهم نشود با توجه به شرایطی که کرونا ایجاد کرده است، باید برای حضور مجازی کار کرده و از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.

در ادامه این مراسم محمد علی احمدی با تشکز از کلیه کسانی که در برپایی مراسم 13 آبان سال گذشته نقش داشتند، اظهار کرد: سال گذشته  ۱۳ آبان با کم ترین نارضایتی برگزار شد و نسبت به سال ها گذشته رضایتمندی خوبی ایجاد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی استان اصفهان با اشاره به مقاله کلینتون تصریح کرد: مناسبت های  زیادی در ۱۳ آبان است که یکی از آن ها تبعید امام خمینی است که چرایی این موضوع و شجاعت امام درسی برای دانش اموزان است.

وی افزود: شهادت دانش آموران در این روز و همچنین تسخیر لانه جاسوسی که در اهمیت ان امام تعبیر انقلاب دوم را به کار بردند نیز برای داشن اموزان می تواند درس های را به همراه داشته باشد؛ تسخیر لانه جاسوسی در واقع شکست هیمنه آمریکا بود و مقدمه شکست های دیگر امریکا شد.

احمدی ادامه داد: سیاست اصلی در شورای هماهنگی تبلیغات این است که مناسبت ها تعطیل نشود و ویزگی دیگر سلامت محور بودن آن است و با توجه به این دو سیاست مراسم اجرا خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی استان اصفهان  گفت: یکی دیگر از مناسبت ها در ۱۳ آبان امسال این است با هفته وحدت همراه است و همچنین امسال اولین سالی است که فرمانده دل ها حاج قاسم سلیمانی در جمع ما نیست و توجه به آرمان و خون این شهید و رسالت ما نسبت به ان توجه کنیم.

محمد علی خاطرنشان کرد: شرایط کرونا و تحریم های آمریکا و انتخابات آمریکا که دقیقا ۱۳ ابان است از مناسبت های و اتفاقات دیگر در این 13 آبان است.

محمد علی احمدی با بیان اینکه برای بزرگداشت ۱۳ آبان کارگروهای مختلفی تشکیل شده است، گفت: فعالیت در فضای مجازی باید استفاده شود و همچنین برای استفاده از این فضا پیشنهاد دادیم که روش تعاملی انجام شود و خود دانش آموز و خانواده نیز درگیر این موضوع باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیعات اسلامی استان اصفهان گفت: امسال در روز 13 آبان راهپیمایی نداریم.

  نقش دانش آموزان در انقلاب به خوبی تبیین نشده است

علیخانی معاون پرورشی و فرهنگی یکی از مناطق اصفهان در این مراسم اظهار کرد: ضربه اخر را دانش آموزان به شاه زدند اما در این سال ها  نقش دانش آموزان در انقلاب به خوبی تبین نشده است که این نیاز است در این مور کار شده و مالب منتشر شود تا نسل جدید نیز این واقعیت ها را بداند

اشعاری معاون پرورشی ناحیه سوم اصفهان اظهار کرد: باید از فضای مجازی به خوبی استفاده کنیم و تولیدات خوبی را در این فضا انجام دهیم تا دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب آشنا شوند و خودکفایی هایی که ایجاد شده را از آن آگاهی کنند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد