صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ۱۵ آذرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اصفهان/ برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه این جشنواره استانی

۱۵ آذرماه؛ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ادبیات داستانی بسیج در اصفهان/ برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه این جشنواره استانی

دبیر اجرایی دهمین جشنواره استانی ادبیات داستانی بسیج اصفهان گفت: مهلت ارسال آثار جشنواره در موضوعات اعلامی در قالب داستان کوتاه تا ۱۵ آذر امسال خواهد بود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد بلندیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری دهمین جشنواره کشوری ادبیات داستانی بسیج اظهار کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره تا 15 آذرماه فرصت دارند، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره استانی ادبیات داستانی بسیج استان اصفهان با بیان اینکه پس از اتمام فرصت ارسال، آثار داوری می شود، گفت: نفرات برگزیده شده در بخش استانی این جشنواره به بخش کشوری معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه آحاد مردم می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، اظهار کرد:  هیچ محدودیتی برای ارسال آثار وجود ندارد ولی تنها به یک اثر نویسنده جایزه تعلق خواهد گرفت، اثر ارسالی باید جدید باشد و پیش از این در نشریه یا کتابی منتشر نشده باشد.

بلندیان با بیان اینکه بسیج هنرمندان تلاش می‌کند با راه‌اندازی صندوق تکریم، تعالی و تعاون هنرمندان اصفهان در راستای کارآفرینی هنری و حمایت از آثار هنری تاثیرگذار در حمایت از هنر و هنرمند اثرگذار باشد، خاطرنشان کرد: استعدادیابی گروه‌های سنی شرکت کننده، تقویت جبهه ادبیات داستانی انقلاب اسلامی، رشد سطح مهارتی نویسندگان، تقویت و ترغیب نویسندگان به ارسال آثار و حساسیت‌آفرینی نسبت به موضوعات روز جامعه و تولید آثار فاخر هنری از مهمترین اهداف دهمین جشنواره داستانی بسیج است.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره استانی ادبیات داستانی بسیج استان اصفهان افزود: موضوعاتی از قبیل روایت ایثار مردم در سال‌های دفاع مقدس، شخصیت حاج قاسم سلیمانی، جهش تولید، ایثار کادر درمان، مواسات و همدلی مومنانه، مقاومت و استکبار ستیزی، سبک زندگی ایرانی و اسلامی، مصرف کالای ایرانی محورهای این جشنواره خواهد بود.

وی با بیان اینکه هنر تنها جنبه تشریفاتی ندارد بلکه هنر و ادبیات می‌تواند گره‌ای از مشکلات جامعه باز کند، گفت: جشنواره‌ها در تولید آثار هنری نقش ویژه ای دارند و شروعی برای فرایند جذب و سازماندهی علاقه مندان هستند.

بلندیان گفت: این مساله در جشنواره ادبیات داستانی بسیج دنبال می‌شود و تلاش می‌کنیم فضایی ایجاد کنیم که در سطح استان خوشه‌های هنری انقلاب اسلامی در عرصه ادبیات داستانی شکل گیرد.

حجت الله سلطانی در بخش دیگری این نشست اظهار کرد: در حاشیه این جشنواره تلاش می‌کنیم در فضای مجازی یا در صورت امکان با رعایت موازین بهداشتی در فضای حقیقی اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کنیم.

معاون هنری سازمان بسیج هنرمندان اصفهان اضافه کرد: در زمان حاضر کانال «رواق هنر» در شبکه‌های اجتماعی به عنوان پل ارتباطی بسیج هنرمندان و هنرمندان استان اصفهان در حوزه برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات این سازمان اطلاع رسانی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد