صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان همچنان ناسالم است/ چهار شهر استان در وضعیت ناسالم قرار گرفتند

هوای اصفهان همچنان ناسالم است/ چهار شهر استان در وضعیت ناسالم قرار گرفتند

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت۷ صبح امروز پنجشنبه اول آبانماه با میانگین ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم خیایان پروین روی ۱۳۹،خیابان رودکی روی عدد ۱۳۷ ناسالم برای گروه های حساس و میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۱ و بزرگراه خرازی عدد ۱۵۱ (AQI) در وضعیت سالم برای عموم است.

همچنین کیفیت هوا در مبارکه با میانگین ۱۰۷، خمینی شهر ۱۳۴، سگزی ۱۲۹ ناسالم برای گروه های حساس ، نجف‌آباد ۱۵۱ ناسالم برای عموم و شاهین شهر ۹۷ (AQI) در وضعیت سالم است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد