صفحه اصلی » ورزشی » یک سوم روستاهای استان اصفهان به خانه های ورزش روستایی تجهیز شدند

یک سوم روستاهای استان اصفهان به خانه های ورزش روستایی تجهیز شدند

رئیس هیات بازی های بومی و روستایی استان اصفهان گفت: تا به امروز 533 خانه روستایی در استان تجهیز شده که یک سوم روستاهای استان تجهیز شده است که البته  این خانه های روستایی به روز و نوسازی نیز نیاز دارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱

مهدی اسدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  در حاشیه اعزام 30 دستگاه تجهیزات ورزشی برای خانه های ورزش استان اظهار کرد: هفته تربیت بدنی را به تمام پهلوانان و قهرمانان و یک هزار و 86 شهید ورزشکار استان اصفهان تبریک می گوییم که حداقل 20 درصد آن ها شهدای والا مقام سردار شهید بودند.

رئیس هیات بازی های بومی و روستایی استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس سند راهبردی که داشتیم امسال قرار شد 160 خانه ورزش روستایی را تجهیز کنیم؛ در استان اصفهان بالغ بر یک هزار و 600 روستا داریم که حدود 800 روستا دارای دهیاری است و  در استان اصفهان حدود 18/5 درصد جمعت به روستایی ها اختصاص دارد.

وی افزود: متاسفانه  سرانه ورزش استان در کشور عقب است که روستاییها مظلوم تر هستند، از طرفی این امکان وجود ندارد که در هر روستا یک سالن ورزشی میلیاردی احداث شود از این رو  یک سند راهبردی 5 ساله  آماده کردیم و مکان های بلااستفاده آموزش و پروش را و همچنین حمام های قدیمی را در اختیار دهیاران قرار دادیم.

اسدی عنوان کرد: دهیاران کار سخت افزاری آن را انجام دهند و ما نیز کار تجهیز آن را انجام دهیم و نظارت آن بر عهده اداره ورزش و جوانان و این هیات بوده و مسئولیت آن به عهده دهیار روستا است و هیچ هزینه ای را برای دولت ندارد.

مهدی اسدی عنوان کرد: تا به امروز رکورد تجهیز 133 خانه روستایی در سال 99 در اصفهان ثبت شده که در مناسبت های 12 فروردین، هفته دفاع مقدس و هفته تربیت بدنی و روز روستا این افتتاح ها انجام شده است.

رئیس هیات بازی های بومی و روستایی استان اصفهان گفت: این تجهیزات به کمک وزارت ورزش، اداره ورزش و جوانان و کارخانه ذوب آهن اصفهان و همچنین فرمانداری ها  و دهیاری ها انجام شد.

اسدی خاطرنشان کرد: تا به امروز 533 خانه روستایی در استان تجهیز شده که یک سوم روستاهای استان تجهیز شده است که البته  این خانه های روستایی به روز و نوسازی نیز نیاز دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد