صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۵۰۰ میلیارد تومان سهم اصفهان از تسهیلات کرونایی

۱۵۰۰ میلیارد تومان سهم اصفهان از تسهیلات کرونایی

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اصفهان گفت: پرداخت وامی را هم برای قشر‌های آسیب‌پذیر داشتیم که سهم استان اصفهان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با بهره ۱۲ درصد است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌اله غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری مجازی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان اظهار کرد: از آن جایی که مراکز تفریحی و گردشگری و تفرجگاهی اصفهان همچنان عمدتاً تعطیل هستند و جایی را برای تفریح نداریم از هم‌وطنان خود تقاضا داریم که به استان اصفهان سفر نکنند چراکه هیچ‌گونه اقدامی برای اقامت در اصفهان وجود ندارد و همچنین از مردم استان هم درخواست داریم با توجه به اینکه همین امکانات در سایر استان‌ها نیز وجود ندارد از سفر به سایر استان‌ها خودداری کرده و در خانه بمانند تا قدمی در راستای کنترل شیوع بیماری باشد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان گفت: پارک‌ها و مراکز تفرجگاهی و تفریحی همانند هفته‌های قبل تعطیل بوده و پارک‌ها به صورت روشن خواهد بود تا حدی که امنیت پارک حفظ شود.

تصمیم گیری امتحانات دانش‌آموزان در شورای آموزش و پرورش

وی در خصوص امتحانات دانش‌آموزان در استان اصفهان بیان کرد: مقرر شد شورای آموزش و پرورش در همین هفته جلسه تشکیل داده و در رابطه با برگزاری حضوری یا غیرحضوری امتحانات تصمیم‌گیری کرده و مصوب کنند و مصوبه شورا مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود.

غلامی با توضیح اینکه شدت آلودگی هوا در اصفهان با توجه به ورود به فصل پاییز بیشتر می شود، خاطر نشان کرد: توصیه شد بازرسی‌ها بیشتر شده و تعداد اکیپ‌های نظارتی هم بیشتر شود تا مردم و واحد‌های تولیدی و صنعتی بیشتر پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: در جلسه امروز مقرر شد با تشدید بازرسی‌ها به صورتی برخورد شود که کلیه دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های ابلاغ شده برای رستوران‌ها بیشتر کنترل شود، قطعاً با واحد‌های متخلف برخورد خواهد شد و پلمب محل کار را به دنبال خواهد داشت، بنابراین توصیه می‌کنیم این واحد‌ها خودشان رعایت ظرفیت حداکثر ۵۰ درصدی را با رعایت حدود ۲ متری در چیدمان داشته باشند.

تشویق دستگاه‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کنند

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان  با بیان اینکه در نتیجه گزارش کمیته بازرسی مقرر شد در سطح استان مهم‌ترین دستگاه‌هایی که بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ایجاد واحد بهداشت حرفه‌ای را داشتند و کم‌ترین تعداد بستری را داشتند مورد تشویق قرار گیرند، افزود: بر اساس گزارش فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، ذوب‌آهن، گروه صنعتی انتخاب و گیتی پسند به لحاظ رعایت دقیق پروتکل‌ها مشمول تشویق قرار گرفتند.

وی اظهار کرد: دستگاه‌ها و واحد‌های تولیدی و صنعتی که کمترین درصد رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بیشترین تعداد بستری و مبتلایان را داشتند شناسایی شوند و مورد توبیخ قرار گیرند، امید داریم این شیوه تشویق و تنبیه مقدمه‌ای جهت ایجاد واحد بهداشت حرفه‌ای در همه دستگاه‌ها باشد و رعایت بیشتر دستورالعمل‌ها را داشته باشیم.

۱۵۰۰ میلیارد تومان سهم اصفهان از وام اقشار آسیب‌پذیر

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان در ادامه ابراز کرد: پرداخت وامی را هم برای قشر‌های آسیب‌پذیر داشتیم که سهم استان اصفهان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با بهره ۱۲ درصد است، پیش از این محدودیت زمانی داشتیم، اما محدودیت زمانی برطرف شده و واحد‌هایی که دچار آسیب شدند با مراجعه به اداره صنعت، معدن تجارت یا اداره کار ثبت نام کرده و درخواست بدهند تا وام مورد نیاز در اختیارشان قرار گیرد.

وی ادامه داد: با رعایت بیشتر دستورالعمل‌ها توسط مردم بتوانیم آمار را کاهش دهیم، چراکه هیچ راهی جز همراهی بیشتر مردم برای کاهش شدت شیوع بیماری نداریم.

عدم برای نماز جامعه در اصفهان

غلامی تأکید کرد: با توجه به اینکه همه شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند بنابراین مشابه هفته‌های قبل برگزاری نماز جمعه را نخواهیم داشت، برگزاری نماز در مساجد طبق همان شیوه نامه قبلی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را داریم.

وی در خصوص با عدم امکان آموزش مجازی و حضوری برای بعضی از معلمان گفت: مصوبات قبلی در بحث با آموزش و پرورش پابرجاست و با توافق والدین و دانش‌آموز حضوری یا غیرحضوری بودن ادامه دارد، اینکه تعدادی از مدارس یا آموزگاران امکان آموزش مجازی برایشان مقدور نیست باید پیگیری شود که در کدام مدارس است تا با آموزش و پرورش هماهنگ شده و نواقص برطرف شود، این موضوع در شورای آموزش و پرورش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کاهش ۵۰ درصدی سفر‌ها به کلانشهر اصفهان در تعطیلات گذشته

غلامی در خصوص نتایج مقررات منع ورود مسافران به اصفهان نیز اظهار کرد: علی رغم ابلاغ دیرهنگام مصوبه منع ورود مسافران به ۵ استان که نیاز بود حداقل هفته قبل ابلاغ شود تا مقدمات لازم فراهم شود، اما به دلیل اعلام این موضوع به صورت سراسری بسیاری از سفر‌ها در مبدأ متوقف شد و برخی سفر‌ها به سمت کلانشهر اصفهان آمد که این‌ها هم بعضاً به سمت کمربندی‌ها و کنارگذر‌ها هدایت شدند.

وی تأکید کرد: ۵ ورودی اصلی به کلانشهر اصفهان مشابه فروردین ماه با محوریت نیروی انتظامی و همکاری همه دستگاه‌های نظامی و انتظامی و هلال احمر و راهداری کنترل شد، طبق آماری که در دست ماست کاهش ۵۰ درصدی سفر‌ها به کلانشهر اصفهان را نسبت به مدت زمان مشابه هفته قبل و ۱۹ درصد کاهش سفر‌های استانی را با توجه به ترددشمار‌های موجود در شبکه راهبری استان نسبت به ۳ روز مشابه هفته قبل داشتیم.

غلامی ضمن تشکر از مردم جهت همراهی برای اجرای این ابلاغیه عنوان کرد: البته تعدادی از سفر‌های کاری و سفر‌های بین شهرستانی ممنوعیت نداشت و قابل کنترل نبود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اضافه کرد: مشابه هفته‌های قبل با نظر مدیر دستگاه با اولویت کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای یا بانوان باردار و همچنین با توجه به تعداد مراجعان برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد که دورکاری به صورت نوبتی یا هر تصمیم دیگری توسط مدیر دستگاه انجام شود.

فعالیت های باشگاه‌های ورزشی

وی با اشاره به فعالیت های باشگاه‌های ورزشی گفت: با توجه به اینکه باشگاه‌های ورزشی جزو گروه‌های کاری پرخطر بود قرار شد از هفته جاری با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و شیوه نامه‌ها فعالیت خود را ادامه دهند که رعایت فاصله و ظرفیت‌ها در شیوه‌نامه درج شده است.

غلامی بیان داد: طبق گزارشی که امروز اعلام شد بیش از ۵۰ درصد روضه‌های خانگی داوطلبانه توسط خود متولیان برگزار نشد و از تعدادی که برگزار شد بیش از ۹۰ درصد رعایت دستورالعمل‌ها را داشتند، تعدادی هم بدون مجوز به برگزاری مراسم اقدام کردند که با آن‌ها برخورد خواهد شد؛ همچنین مقرر شد سازمان تبلیغات موارد تخلف را به بهداشت و درمان اعلام کرده و بهداشت و درمان هم بر حسب وظیفه قانونی به دادستانی اعلام کند و ادامه مسیر قضایی دنبال شود.

رعایت استفاده از ماسک در کلانشهر اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اصفهان در رابطه با مراکز گردشگری مطرح کرد: به جز پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی که باز هم تعطیل هستند سایر مراکز گردشگری به خصوص مراکز تاریخی با رعایت پروتکل‌ها فعال هستند و ممنوعیت و محدودیت برداشته شده است.

او در رابطه با اجباری شدن استفاده از ماسک در استان ابراز کرد: کلانشهر اصفهان رعایت خوبی در استفاده از ماسک دارد و سایر شهرستان‌ها هم رعایت می‌کنند، باز توصیه به استفاده از ماسک است اما اگر شرایط به بالای ۸۰ درصد نرود استفاده اجباری همراه جرائمی که برای کلانشهر تهران بوده را برای اصفهان هم خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد