صاحب نیوز

علی اصفهانی دادستان اصفهان

دستگیری 40 متخلف ارزی با گردش مالی 47 هزار میلیاردی در اصفهان

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان گفت: 40 نفر در زمینه پولشویی، طی بررسی های بیشتر فعالیت مالی این افراد نیز رصد و ارزیابی شد و مشخص گردید فعالیت مالی ایشان بالغ بر 47 هزار میلیارد ریال بوده است که دستگیر شدند.

کدخبر: 1024544
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ @ ۱۵:۰۱


به گزارش صاحب نیوز؛ علی اصفهانی با اشاره به شناسایی و دستگیری 40 نفر از مرتکبان جرایم ارزی در اصفهان، اظهار کرد: بر اساس ماده 10 دستورالعمل اجرایی مربوط به تعیین میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله در داخل کشور، هر گونه مبادله، خرید و فروش ارز خارج از سیستم بانکی و یا صرافی مجاز، ممنوع اعلام شده و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی مجازات های قاطعی را برای اخلاگران حوزه ارز و دیگر حوزه های اقتصادی در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان گفت: در همین راستا طی ماه های گذشته دستورات قضایی جهت شناسایی و برخورد با مرتکبان جرایم ارزی و پولی و همچنین رصد فضای مجازی و جلوگیری از فعالیت افراد فاقد مجوز صادر گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه دلالان خیابانی حوزه ارز به صورت سازماندهی شده توسط واحدهای غیرمجاز و برخی افراد سودجو به منظور ایجاد التهاب و خرید و فروش غیرقانونی ارز به کار گرفته می شوند، دستور شناسایی دقیق عوامل و سرشبکه های مربوطه صادر و طی عملیاتی فراگیر بیش از 40 نفر از مرتکبان جرایم ارزی شناسایی و دستگیر و مقادیر قابل توجهی ارز از ایشان کشف شد.

اصفهانی بیان کرد: با عنایت به ضرورت مقابله با اقدامات این افراد در زمینه پولشویی، طی بررسی های بیشتر فعالیت مالی این افراد نیز رصد و ارزیابی شد و مشخص گردید فعالیت مالی ایشان بالغ بر 47 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی اضافه کرد: اقدامات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در زمینه برخورد با مرتکبان جرایم حوزه قاچاق کالا و ارز استمرار خواهد داشت.