صفحه اصلی » سیاسی » استیضاح روحانی امروز شرایط کشور را بدتر می‌کند/ مشکلات کشور در اثر سوءمدیریت است

نماینده مبارکه:

استیضاح روحانی امروز شرایط کشور را بدتر می‌کند/ مشکلات کشور در اثر سوءمدیریت است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد من و بسیاری از نمایندگان مجلس بر این است که استیضاح روحانی در ماه‌های پایانی دولت برای حل مشکلات کشور نه تنها راه گشا نیست؛ بلکه مسائل را پیچیده تر خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۲

پروین صالحی مبارکه در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص استیضاح رئیس جمهور با اشاره به این که دولت در آخرین سال خود است، گفت: هر اقدامی که صورت بگیرد باید به نفع مردم باشد ولازم است اطمینان کاملی از جوانب این تصمیم داشته باشیم و حال مسئله این است که اگر استیضاح رئیس جمهور انجام شود آیا تغییری در جهت بهبود اوضاع کشور پیش خواهد آمد یا خیر؟

نماینده شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق نظر برخی کارشناسان و مشاوره هایی که در خصوص استیضاح انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که استیضاح به نفع مردم نیست و شرایط کشور را پیچیده ترخواهد کرد.

وی افزود: البته اگر موقعیت به گونه ای دیگر بود و فرضاً در سال اول این دولت به سر می‌بردیم شرایط کاملا متفاوت می‌شد و راهکارهایی در این زمینه وجود دارد که اگرمطالبات مردم از دولت به جایی نرسید مجلس از طریق قانون بتواند مدعی شود و حتی از سوی مراجع قضایی موضوع پیگیری شود.

صالحی تصریح کرد: این راه حل ها می‌تواند جایگزین مناسب تری به جای استیضاح باشد، لذا دراین شرایط دشمن بیکار نیست و مدام برنامه ریزی در جهت محدویت کشور دارد و حتی یکی از طرح های آن ها که به منظور بی ثباتی امنیت در برخی از کشورها نظیر عراق، لبنان وایران عنوان شده طرح دولت بی سر است، همچنین اگر استیضاح رئیس جمهورآغازش از مجلس باشد، اما به صورت صحیح کنترل نشود ما دشمن را به اهدافش نزدیک کرده ایم.

این نماینده مجلس در خصوص پیامدهای استیضاح در سال آخر دولت گفت: اعتقاد من و سایرنمایندگان مجلس براین است که استیضاح روحانی در ماه های پایانی دولت برای حل مشکلات کشور نه تنها راه گشا نیست؛ بلکه مسائل را پیچیده تر خواهد کرد.

وی عنوان کرد: این طرح مدتی است که در مجلس کلید خورده لذا پس از اینکه استیضاح تایید شود؛ در نهایت هرکسی که انتخاب شود در یک بازه زمانی کوتاه چگونه می‌تواند مشکلات کشور را جمع کند؟

صالحی در پایان افزود: طبق مشورت های انجام شده با کارشناسان در خصوص استیضاح روحانی، ارزیابی ها به این صورت است که با این استیضاح اوضاع اقتصادی نظیر بازار ارز و دلار و… نیز بدتر خواهد شد؛ محوریت این استیضاح به سوءمدیریت های اجرایی باز می‌گردد حتی دشمنان ما اعتراف کرده اند مشکلات فعلی کشور تنها۳۰ درصد به تحریم ها مربوط می‌شود و مابقی در اثر سوءمدیریت های داخلی است، که تمام نمایندگان مجلس براین موضوع اتفاق نظردارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد