صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » سینمای کودک و نوجوان بخش مهمی از سینمای کشور است/ تولید ۲۰۰ فیلم کودک پس از انقلاب

وزیر ارشاد:

سینمای کودک و نوجوان بخش مهمی از سینمای کشور است/ تولید ۲۰۰ فیلم کودک پس از انقلاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سینمای کودک و نوجوان ایران، بخش مهمی از سینمای کشور است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۷ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سید عباس صالحی شامگاه جمعه در اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهار کرد: سینمای کودک و نوجوان ایران، بخش مهمی از سینمای کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اکران ۹ فیلم سینمایی کودک و نوجوان ادامه در سینما کشور داد: پس از انقلاب حدود ۲۰۰ فیلم کودک تولید شده که این مسأله نشان‌دهنده اهمیت این شاخه از سینما در کشور است.

وی تصریح کرد: افراد حاضر در سینمای کودک و نوجوان بخش مهمی از برجستگان سینمای ایران هستند که نام‌ و آوازه آن‌ها در عرصه‌های مهم ملی و جهانی را در خاطر داریم؛ در سال جاری، فضای سینمای ما تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا بود و جشنواره هم با این موضوع درگیر بود که در بخش کرونا روایت، آثاری با توجه به این پاندمی را مشاهده کردیم.

صالحی افزود: شعاری که جشنواره به خود اختصاص داده افزوده شدن مخاطبان سینمای کودک را به دنبال خواهد داشت که فرصتی مهیاشده از طریق فضا و بستر جدید بود و به نظر می‌آید این تجربه جدید، گرچه در شرایط تهدیدگونه فراهم آمد، اما فضای فرصت ساز را برای هنر ایران پدید آورده است.

وی در پایان گفت: تشکر ویژه دارم از همه کسانی که در این شرایط سهیم بوده و فرصتی برای نگاه سینمای ایران به افق تازه داشته باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد