صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » گرانی ها حاصل تحریم نیست، حاصل بی مدیریتی است

گرانی ها حاصل تحریم نیست، حاصل بی مدیریتی است

امام جمعه دستگرد گفت: مردم ما قبول دارند که بخشی از گرانی ها حاصل تحریم است اما بی مدیریتی مسئولین مربوطه هم از این قاعله مستثنی نیست.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام جمال قربانی پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبزپوشان عرصه نظم و امنیت، گفت: کسی قدر امنیت را میداند که از آن محروم باشد؛ زیرا امنیت یک نعمت گمنامی است و کسانی که از امنیت بهره مند هستند، توجه زیادی به آن نمی کنند.

وی افزود: ما برای تامین امنیت، هزینه های زیاده کرده ایم که شاخص ترین این هزینه ها، شهدایی است که داریم. همینطور گاهی اوقات در آن طرف مرزهاهم هزینه می شود که در کشور ما نا امنی به وحود بیاید.

امام جمعه شهر دستگرد با بیان اینکه نیروی انتظامی دو وظیفه دارد، افزود: یکی از آن وظایف ایجادی امنیت است و دیگری ایجاد نا امنی است؛ ایجاد نا امنی برای مجرمین و ایجاد امنیت برای مردمی است که می خواهند سالم زندگی کنند.

حجت الاسلام قربانی ادامه داد: مردمی که می خواهند سالم زندگی کنند باید از رأفت نیروی انتظامی برخوردار شوند.

وی با اشاره به موج گرانی ها در کشور، افزود: متاسفانه این روز ها همه شاهد موج گرانی جدید و کنترل نکردن و عدم نظارت در بازار هستیم؛ کشور ما کشور کم ظرفیتی نیست و امکانات کشورما، امکانات فوق پیشرفته ای است و این لطف خداوند است که در چهارگوشه کشورما امکانات ویژه داشته باشیم.

خطیب جمعه دستگرد تصریح کرد: تاب آوری مردم در مشکلات اقتصادی بسیار زیاد است و اگر این فشارها بر روی کشور دیگری بود، قطعا نظام آن کشور سقوط می کرد؛ مردم می دانند که بخشی از این گرانی ها حاصل تحریم های ظالمانه است و ایستادن در برابر تحریم ها، ایستادگی در برابر حق است اما برخی از این هرینه های گزافی که بر مردم تحمیل می شود، نتیجه تحریم نیست؛ نتیجه بی مدیریتی و بی نظارتی مسئولین مربوطه است.

حجت الاسلام قربانی با اشاره به عدم نظارت های جدی بر فضای مجازی در کشور، گفت: اکنون که دانش آموزان ما بصورت مجازی تحصیل می کنند، خانواده ها باید بر روی فرزندشان نظارت داشته باشند. حتی اگر از موبایل های هوشمند و فضای مجازی هم چیزی نمی دانند، دیگر باید بدانند، چرا که شاهد جنگ نرم و رسانه ای دشمن هستیم و لازم است فرزندان خود را از این جنگ باز بداریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی اکنون که وجود دارد و تقریبا گریبان گیر همه مردم شده است، نباید حواسمان را از مشکلات فرهنگی و جنگ نرم و رسانه ای که همزمان بر ما تحمیل می شود، پرت نکند.

یکی از معانی تقوا، یعنی دفع کردن دشمن

حجت الاسلام ابراهیم چراغی در اولین نماز جمعه اش در شهر کمشچه پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: یکی از معانی تقوا، یعنی دفع کردن دشمن؛ ما باید در برابر دشمنان دفاع کنیم و داشتن تقوا و رعایت آن هم جزء دفاع کردن در برابر دشمن است.

وی افزود: دشمن ما شیطان است و او را باید طبق فرمایشات قرآنی، جدی بگیریم؛ شیطان تلاش های زیادی را برای شکرگذار نبودن و به راه انحراف کشانیدن افراد مومن کرده و می کند و این تقوای ما است که می تواند از این خطرات ما را در امان بدارد.

امام جمعه کمشچه با بیان اینکه درک درستی از شیطان نداریم، اظهار کرد: تمام بدبختی ها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنیم، از عدم درک شیطان و دست کم گرفتن آن است.

حجت الاسلام چراغی با اشاره به استیضاح رئیس جمهور گفت: یکی از مواردی که در این روز ها مطرح شده و دغدغه بعضی از مردم شده، موضوع استیضاح ریاست جمهوری است؛ مردم از وضعیت اقتصادی که در کشور به وجود آمده است خیلی نگران و ناراضی هستند که البته حق هم دارند.

وی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس نامه ای را به هیئت رئیسه نوشته اند که ریاست جمهوری باید استیضاح شود، خاطرنشان کرد: شاید استیضاح آقای روحانی به حل شدن گرانی ها کمک کند؛ اما نکته ای که هست و شاید برخی از آن غافل باشند.

خطیب جمعه کمشچه ادامه داد: اگر رئیس جمهور استیضاح شود، معاون اول او یعنی آقای جهانگیری روی کار خواهند آمد که با آمدن معاون اول هم تغییری ایجاد نخواهد شد چرا که آقای جهانگیری معاون اول آقای روحانی است!

حجت الاسلام چراغی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب درباره استیضاح رئیس جمهور، افزود: اگر استیضاح رئیس جمهور در اوایل آغاز دولت انجام می شد، قطعا به نفع ملت بود اما اکنون که چیز دیگری از عمر این دولت نمانده، بهتر است که استیضاح انجام نشود؛ چرا که به مراتب باعث گرانی ها و اتفاقات دیگری خواهد شد.

مشکلات اقتصادی ناشی از عدم استفاده از ظرفیت های داخلی است

حجت الاسلام سید حسین محمود آبادی پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به مطالبی که مدیر مرکز مطالعات ایران در دانشگاه تل‌آویو گفته، اظهار کرد: مدیر مرکز مطالعات ایران در دانشگاه تل‌آویو می‌گوید: «ایرانی‌ها خط قرمزهای آمریکا را زیر پا می‌گذارند و جوابی از واشنگتن نمی‌بینند. او در ادامه صحبتهایش می‌گوید: فکر می‌کنم آنچه می‌بینیم تضعیف قدرت آمریکا در برابر قدرت گیری ایران است، همیشه یک خط قرمز در مقابل تحریم های ایران و ونزوئلا وجود داشت که تحریم‌ها زیر پا گذاشته نشود ولی در چند ماه گذشته ۵ نفت‌کش حامل نفت ایران به کاراکاس رسید. ایرانی به دو چیز در جهان شناخته می شوند؛ ۱-فرش‌بافی که بهترین فرش ها را می بافند، ۲-شطرنج که در ایران ابداع شده است.

امام جمعه دولت آباد افزود: این مطالبی است که یک مدیر مطلع دشمن درباره ایران اسلامی بیان می‌کند؛ اینکه مقام معظم رهبری همیشه تاکید بر شکوفا کردن ظرفیت های درونی کشور دارند به خاطر همین توانایی‌هایی است که دشمنان هم به آن اقرار و اعتراف دارند.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی ما بخاطر این است که متأسفانه از ظرفیت های خود در راستای حل مشکلات اقتصادی استفاده نکردیم؛ متأسفانه شاهد یک بی‌حالی و بی‌توجهی و سوء مدیریت در اداره کشور هستیم. نتیجه این سوء مدیریت در اداره کشور گران شدن اجناس و فشار اقتصادی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است؛ باید دولت در این چند ماه باقی‌مانده از عمر خود بیشتر تلاش کند و مملکت را رها نکند.

حجت الاسلام محمود آبادی در ادامه هفته نیروی انتظامی را به پرسنل خدوم این نیرو تبریک گفت و از زحمات و تلاش های شبانه روزی آن ها تشکر کرد و افزود: از طریق رسانه‌ها رضایت مندی مردم و خدمات نوینی که نیروی انتظامی به مردم می دهد را مطلع شده اید که چنین نیروی مخلص و پرتلاشی در کشور و شهرستان خود داریم.

خطیب جمعه دولت آباد همچنین از زحمات فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی شهرستان تشکر کرد و عنوان کرد: با توجه به کمبودهایی که این نیرو دارد، اما نظم و امنیت شهرستان را به ‌خوبی برقرار نموده‌ است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد