صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان آلوده است؛ گروه های حساس مراقب باشند

هوای اصفهان آلوده است؛ گروه های حساس مراقب باشند

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه پنجم آبان ماه با میانگین ۱۳۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم در خیابان رودکی روی عدد ۱۲۷، خیابان دانشگاه ۱۲۷، خیابان استانداری ۱۲۴ناسالم برای گروه های حساس و میدان احمدآباد روی عدد ۱۵۲  (AQI) در وضعیت ناسالم برای  عموم است.

همچنین کیفیت هوا در مبارکه با میانگین ۸۸،  نجف آباد ۸۶ و سجزی ۸۶ در وضعیت سالم و خمینی شهر ۱۲۹  و شاهین شهر ۱۱۲  (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد