صفحه اصلی » استان اصفهان » گروه های حساس همچنان از خانه خارج نشوند/ اصفهان و خمینی شهر دو شهر آلوده اصفهان

گروه های حساس همچنان از خانه خارج نشوند/ اصفهان و خمینی شهر دو شهر آلوده اصفهان

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت۷ صبح امروز سه شنبه ۶ آبانماه با میانگین ۱۳۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم در خیابان پروین ۱۲۹، خیابان رودکی روی عدد ۱۲۹، خیابان دانشگاه ۱۳۴و بزرگراه خرازی ۱۳۹ ناسالم برای گروه های حساس و میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۳  (AQI) در وضعیت ناسالم برای  عموم است.

همچنین کیفیت هوا در مبارکه با میانگین ۸۴،  نجف آباد ۹۵ ، سجزی ۷۸،شاهین شهر۷۸  در وضعیت سالم و خمینی شهر ۱۱۹ (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

دیدگاه‌ها

  1. علی گفته :

    چند روز پیش هوای نجف آباد آلوده تر از خمینی شهر بود اما همچین تیتری برای نجف آباد نزدید؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد