صفحه اصلی » سیاسی » بحرانی‌ترین شرایط 60 سال اخیر در دولت آمریکا

جبرائیلی خبر داد؛

بحرانی‌ترین شرایط 60 سال اخیر در دولت آمریکا

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «آمریکا پس از سوم نوامبر» با تشریح شرایط آمریکا، از احتمال قریب الوقوع جنگ داخلی در این کشور خبر داد و با اشاره به تفکر غرب گرایی در کشور، راه نجات کشور را رهایی از این تفکر و سپردن کشور به دست جوانان دانست.

تاریخ انتشار: ۲۱:۴۹ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ظهر امروز در همایش آمریکا پس از سوم نوامبر گفت: در حال حاضردولت آمریکا در ضعیف‌ترین و بحرانی‌ترین حالت خود بعد از جنگ داخلی 1960 که پس از انتخابات آنها به وجود آمد به سر می‌برد. مردم با سلاح در خیابان‌ها حضور دارند و موضوع تجزیه آمریکا مطرح شده است. اکنون وضعیت به گونه‌ای است که اگر ترامپ رای بیاورد، چند ایالت دموکرات اعلام استقلال خواهند کرد و اگر بایدن رای بیاورد، همین اتفاق برای برخی ایالات جمهوری‌خواه رقم خواهد خورد.

یاسر جبرائیلی به تلاش‌ها برای اعلام استقلال ایالت کالفرنیا از ایالات متحده اشاره کرد و با بیان این که آمریکای بعد از انتخابات دیگر آمریکای یکپارچه نخواهد بود، اظهار کرد: مطابق آمار رسمی که البته این آمار چندان هم قابل اتکا نیست چرا که بسیاری در رای‌گیری شرکت نکرده‌اند، در سال 2017 ، 32 درصد مردم کالیفرنیا خواهان جدایی بودن و در گفتگویی که با مارکوس رویز ایوانز از اعضای اصلی این جنبش داشتم وی گفت اکنون بیش از 50 درصد از مردم خواهان جدایی هستند.

این تحلیلگر سیاسی با بیان این که جنبش جدایی کالیفرنیا از ما درخواست حمایت کرده و عنوان کرده است از تحریم‌های آمرکا حمایت نمی‌کند، اضافه کرد: بعد از پیروزی ترامپ در سال 2016 هشتگ جدایی کالیفرنیا یکبار ترند شد و در 5 آوریل این هشتگ با 22هزار و 200 توییت، ترند هفتم در کشور آمریکا اعلام شد که با شیوع کرونا احتمال تجزیه آمریکا از قبل هم بیشتر شده است و همین مسائل باعث شد رسانه‌های آمریکایی به این موضوع بپردازند.

وی تصریح کرد: در آن زمان برخی رسانه‌های محلی کالیفرنیا که به دلیل بزرگی این ایالت از دسته رسانه‌های معتبر آمریکا محسوب می‌شوند، مطرح شدن این هشتگ در ایران را تمسخر می‌کردند. برخی دیگر از رسانه‌‌ها اما نگاه منعطف‌تری به این جریان داشتند و معتقد بودند جنبش تجزیه کالیفرنیا آخرین نیاز این ایالت برشمرده می‌شود. در همان زمان روزنامه واشنگتن تایمز که یک روزنامه تندرو در آمریکاست در مصاحبه‌ای با آقای ایوانز وی را به دلیل درخواست حمایت از یک کشور خارجی مواخذه کرد. آنها نمی‌خواستند دیگر کشورهای خارجی در این جریان ورود پیدا کنند.

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تنها برگزاری چنین همایش‌هایی کافی نیست، گفت: اکنون فرصت آن است که از امکانات مجازی در کشور استفاده کرده و واقعیت‌ها را نمایش دهیم. بسیاری از کارشناسان انتخابات سوم نوامبر آمریکا را مشابه انتخابات سال 1960 می‌دانند که منجر به درگیری‌های مسلحانه نیز شد و تنها تفاوت این انتخابات با انتخابات آن سال این است که اکنون توییتر و فضای مجازی نیز در اختیار مردم قرار دارد و این فرصت بسیار خوبی است که واقعیات و رویدادها به صورت واضح و شفاف نمایش داده شود.

جبرائیلی افزود: نیروهای نظامی آمریکا از هم اکنون در حال آماده‌باش هستند. ایالت‌های مختلف منتظر نتایج هستند تا جدایی خود را اعلام کنند؛ مردم مسلح‌تر از گذشته هستند و 99 درصد از مردم آمریکا از تبعیض و بی‌عدالتی ناراضی هستند و از جمعیت 320 میلیون نفری آن  کشور، 40 میلیون نفر دسترسی به غذای گرم ندارند که آمار فاجعه‌باریست.

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: البته ما نمی‌گوییم که حتما ایالتی از آمریکا جدا می‌شود، شاید این اتفاق هرگز رقم نخورد اما آن چیزی که در فضای مجازی می‌بینیم، افول روزافزون آمریکا و ضعف بی‌سابقه آن است. این موضوع زمینه را برای جوانان حزب‌اللهی فراهم می‌کند تا اهداف به دور از تفکرات آمریکایی خود را به آنهایی ابلاغ کنند که منتظرند فردی مانند جو بایدن رای بیاورد تا با مذاکره با آمریکا، مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها برطرف شود.

وی با نگاهی به درون کشوراضافه کرد: بیماری وجود دارد که لیبرالی و حزب‌اللهی نمی‌شناسد و همه نوع افراد را به خود درگیر کرده است و آن بیماری غرب هراسی است. این عارضه بسیار خطرناک است و زمانی افراد به آن دچار می‌شوند که تحت تاثیر رسانه‌های غربی قرار می‌گیرند و قدرت غرب را بیش از آنچه هست، تصور می‌کنند. با پیش رفتن در همین مسیر غرب هراسی در نهایت به مرحله‌ای می‌رسیم که غربی‌ها از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا انقلاب اسلامی ایران را خدشه‌دار جلوه دهند و مردم ایران نیز این شایعات را باور می‌کنند.

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آمریکا امروز نماد پیشرفت بدون عدالت و معنویت است و با سقوط آمریکا، تفکر آمریکایی نیز از بین خواهد رفت. نظم لیبرالی که آمریکا در جهان برقرار کرد یک رابطه متقابل دارد به گونه‌ای که دولت این کشور با این نظم قدرتمند است و اگر این نظم فرو بپاشد آمریکا فروخواهد پاشید. در ایران نیز افراد بسیاری وجود دارند که چنین تفکرات لیبرال گونه‌ای را دارند و آمریکا را بزرگترین قدرت جهان تصور می‌کنند؛ در حالیکه تربیت‌یافتگان مکتب رهبری چنین تصوراتی را ندارند و شایسته‌ترین افراد برای به وجود آوردن نظمی به دور از تفکرات آمریکایی در ایران و خارج از ایران هستند.

جبرائیلی از لزوم ورود نیروهای جوان حزب اللهی به عرصه‌ای کشور به ویژه در عرصه‌های سیاسی و پست‌های مدیریتی سخن گفت و اظهار کرد: یکی از عوامل سکون کشور 60 ساله‌هایی هستند که محکم به پست‌هایشان چسبیده‌اند و به هانه تجربه نداشتن حاضر به استفاده از جوانان و واگذاری امور به جوانان نیستند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × پنج =