صفحه اصلی » اجتماعی » کلاهبرداری 40 میلیاردی یک طلافروش از مشتریانش

کلاهبرداری 40 میلیاردی یک طلافروش از مشتریانش

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری صاحب یک طلافروشی که به بهانه سرمایه گذاری در خرید و فروش طلا بالغ بر 40 میلیارد ریال از مشتریانش کلاهبرداری کرده بود خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسین ترکیان گفت: در پی شکایت 33 نفر از صاحب یک طلافروشی مبنی بر کلاهبرداری و فروش طلا با عیار پائین به آنان رسیدگی به موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس اگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان پرونده مدعی بودند که ضمن سرمایه گذاری برای خرید و فروش طلا از فرد مذکور طلا خریداری کرده اما پس از خرید طلاها متوجه می شوند فرد مذکور طلا با عیار پائین را به آنان فروخته است.

این مسئول انتظامی بیان کرد: پس از محرز شدن تخلف صورت گرفته توسط متهم، با هماهنگی مقام قضائی و همکاری اتحادیه صنف مربوطه، مغازه طلافروشی پلمپ و صاحب آن نیز دستگیر شد.

سرهنگ ترکیان خاطر نشان کرد: متهم، در ابتدا منکر هر گونه تخلفی بود اما هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس مواجه شد لب به اعتراف باز کرده و با اقرار به بزه انتسابی گفت: با تحريک حس طمع ورزي در مشتریان آنها را به سرمایه گذاری در خريد و فروش طلا ترغیب کرده و با ارائه فاکتور هاي فاقد اعتبار و چک هاي بلا محل از حساس شدن آنها جلوگيري می کردم و در برخی مواقع که مشتریان بابت سرمایه ای که از قبل ارائه کرده بودند از من  طلا می خواستند، طلای با عیارپائین به آنها می دادم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کلاهبرداری های صورت گرفته توسط متهم را 40 میلیارد ریال اعلام کردند گفت: در این رابطه پرونده تشکیل و فرد مذکور برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ ترکیان با بیان اینکه هرچند در این پرونده فرد کلاهبردار دستگیر شده اما پروسه بازگشت وجوه مال باختگان طولانی است اظهار کرد: یکی از دلایل موفقیت افراد کلاهبردار در ارتکاب عمل مجرمانه خود طمع مال باختگان است که با در اختیار گذاشتن اموال خود به آنها زمینه کلاهبرداری را فراهم می آورند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم به سخنان تحریک کننده و فریبنده افراد سودجو و فرصت طلب که به بهانه کسب سود و درآمد آنها را به سرمایه گذاری ترغیب می کنند توجه نکرده و در صورت مواجه شدن با چنین مواردی موضوع را با مرکز فوریت های پلیسی 110 در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد