صفحه اصلی » تولیدی » چهار و نیم میلیارد پول در مرحله اول کمک مومنانه جمع آوری شد/ در 4 هزار واحد تحصیلی در استان واحد بسیج دانش آموزی داریم

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان:

چهار و نیم میلیارد پول در مرحله اول کمک مومنانه جمع آوری شد/ در 4 هزار واحد تحصیلی در استان واحد بسیج دانش آموزی داریم

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان گفت: در محرومیت زدایی و کمک مومنانه بسیج دانش آموزی پیش قدم بود و  در مرحله اول که همزمان در ماه مبارک رمضان بود 4/5 میلیارد تومان پول در استان اصفهان جمع شد که در سطج کشور بینطیر بود که در قالب های مختلف به نیازمندان کمک شد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین رجب پور پیش ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی اظهار کرد: هر ساله از هفتم آبان تا سیزدهم این ماه را به عنوان هفته بسیج دانش آموزی نام گذاری شده است که این نام گذاری به این دلیل است که هشتم آبان ماه سالروز شهادت دانش آموز بسیجی حسین فهمیده بوده و 13 آبان یاداور رشادت دانش آموزان در سال 57 است که در به ثمر رسیدن انقلاب نقطه عطفی بود.

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان با بیان اینکه  شعار هفته دانش آموزی امسال، دانش اموز انقلابی، مقاومت و استکبار ستیزی است، افزود: بسیج دانش آموزی تحت عنوان بسیج مدارس از ابتدای انقلاب در مدارس فعال بود اما شکل قانونی خود را  از سال ۷۵ با مصوبه مجلس و ابلاغ هیات وزیران پیدا کرد.

در 4 هزار واحد تحصیلی در استان بسیج دانش آموزی داریم

وی ادامه داد: امروز در چهار هزار واحد تحصیلی در استان واحد  بسیج دانش اموزی داریم که شامل مدارس ابتدایی اول و دوره دوم که به آن ها  بسیج امیدان، مدارس متوسطه اول که به آن ها پویندگان  و همچنین مدارس متوسطه دور دوم  که به آن ها  پیشگامان گفته می شود.

رجب پور عنوان کرد: فرماندهان واحد پیشگامان را از خود دانش اموزان انتخاب می کنند که در استان حدود هزار نفر هستند و برای آموزش آن ها امسال یک دوره آموزشی مجازی برگزار شد و در قسمت پویندگان جانشین فرمانده ما یک دانش آموز بوده و در امیدان عمدتاً فرهنگیان فرمانده واحد هستند.

حسین رجب پور افزود: امسال با توجه به مناسبت هایی که وجود داشت و همچنین  به خاطر توهین به پیامبر اسلام(ص)، اقدامات و پویش های مختلفی برنامه ریزی شد که با توجه به شرایطی که بیماری کرونا ایجاد کرده بیشتر در فضای مجازی برگزار می شود.

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان با اشاره به برنامه های مختلفی که به مناسبت این هفته در استان برگزار می شود، گفت: پویش هایی مانند «آمریکا باید از منطقه برود»، «پیام دانش آموزان به سربازان آمریکایی» و پادکست های مختلف با صدای حاج قاسم، اجرای سرود های خیابانی در شهرهایی که امکان اجرا دارد و همچنین در شهرهایی که نماز جمعه در آن برگزار می شود سخنرانی قبل از خطبه ها در نهم آبان ماه دانش آموز بسیجی خواهد بود.

وی ادامه داد: در جاهایی که راهپیمایی 13 آبان برگزار نمی شود،  برنامه هماهنگ  سردادن شعار مرگ بر آمریکا در روز ابان ۱۳ و در ساعت 9 صبح و سپس بارگذاری آن در فضای اجرا خواهد شد.

حسین رجب پور گفت: سالیان گدشته از ۱۹ مهر تا ۱۵ اسفند ماه اردوی راهیان نور برگزار می شد  که امسال و با توجه به بیماری کرونا  به صورت مجازی اردوی راهیان نور انجام خواهد شد که به صورت آزمایشی فردا تا روز شنبه یک برنامه اردویی اجرا می شود و اصل حرکت از ۲۵ ابان که سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان است، برگزار خواهد شد.

5 تیم در مرحله کشوری مسابقات علمی پایا از اصفهان حضور دارند

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان بیان کرد:  جشنواره سرود نعمه عشق یکی دیگر از برنامه های این هفته است که به صورت مجازی برگزار می شود؛ همچنین مسابقه علمی لیگ علمی پایا ۱۴ سال است که برگزار می شود؛ این مسابقات  در سه مرجله برگزار که مرحله کشوری آن در این هفته برگزار خواهد شد که با توجه به اینکه استان اصفهان همیشه دانش آموزان نخبه علمی داشته است در لیگ حرف برای گفتن داشت که امسال نیز پنج تیم در این مرحله کشوری حضور دارند.

رجب پور گفت: یکی دیگر از برنامه ها که برای دانش آموزان ابتندایی برنامه ریزی شده است تحت عنوان «یواشکی های درگوشی» است که هشت پادکست دارد که به صورت روزانه برای دانش آموزان ارسال می شود و دانش آموزان باید هر روز باید یک برنامه را ارسال کنند، برنامه طوری است که خانواده ها را نیز درگیر کرده و برنامه جذابی برای خانواده ها نیز دارد.

حسین رجب پور گفت: این مسابقات در 14 آبان قرعه کشی آن انجام می شود و جوایزی به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد؛ همچنین برنامه ابتکاری که از هفته دفاع مقدس شروع شد یادواره مجازی شهدا بود که در این هفته نیز این یادواره مجازی انجام می شود؛ نشست نخبگان بسیج دانش آموزی با اساتید دانشگاهی و حوزوی نیز در روز یکشنبه 11 آبان انجام خواهد شد.

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان اذعان کرد: از برنامه های دیگر در این هفته تجلیل از فرزندان کادر درمان وشهدای سلامت، همچنین دلجویی از متوفیان کرونا نیز در این هفته انجام می شود.

وی افزود: در محرومیت زدایی و کمک مومنانه نیز بسیج دانش آموزی پیش قدم بود و  در مرحله اول که همزمان در ماه مبارک رمضان بود چهار و نیم میلیارد تومان پول در استان اصفهان جمع شد که در سطح کشور بی نطیر بود که در قالب های مختلف به نیازمندان کمک شد؛ ۲۲ هزار بسته لوازم تحریر به کمک بسیج سازندگی تهیه و بین دانش آموزان مناطق محروم توزیع شد.

رئیس بسیج دانش آموزی استان اصفهان گفت: مرحله دوم کمک مومنانه در تابستان بود و  دانش آموز حضور چندانی نداشت، اما در مرحله سوم که از چند روز قبل شروع شده در حال جمع آوری کمک ها هستیم؛ در طرح کرامت منطقه ای از اصفهان به بسیج دانش آموزی داده شده که در محرومیت زدایی و مشکلات فرهنگی اجتماعی و معیشتی اقداماتی را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد