صفحه اصلی » استان اصفهان » ائمه جمعه اصفهان توهین رئیس جمهور فرانسه را به پیامبر اکرم را محکوم کردند

ائمه جمعه اصفهان توهین رئیس جمهور فرانسه را به پیامبر اکرم را محکوم کردند

دبیر ائمه جمعه استان اصفهان گفت: ائمه جمعه امروز توهین رئیس جمهور فرانسه را محکوم و بیانیه ای نیز در این زمینه صادر کردند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد رضا صالحیان پیش از ظهر امروز در جلسه تشکیل قرارگاه حافظان سلامت اصفهان اظهار کرد: اصفهان اولین استانی بود که بعد از صحبت های مقام معظم رهبری در کشور قرارگاه را تشکیل داد و این باعث افتخار است.

دبیر ائمه جمعه استان اصفهان تصریح کرد: از ائمه جمعه تقاضا دارم که رزمایش کمک مومنانه و مواسات که رزمایش خوبی بود، همچنان ادامه داشته باشد و این رزمایش در دل قراگاه جدید قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه ما باید مانند هشت سال دفاع مقدس با این جنگ بیولوژیک مبارزه کنیم، گفت: ما ۹۰ امام جمعه داریم و در واقع 90. فرمانده داریم و ائمه جماعت فرمانده محلی این قرارگاه  در هر مسجد است.

ائمه اصفهان توهین رئیس جمهور فرانسه را به پیامبر اکرم را محکوم کردند

صالحیان گفت: در مساجد این آمادگی وجود دارد که یک پایگاه برای گرفتن تست فعال شود و در واقع نیروی انسانی از ما و آموزش از مسئولان بهداشتی ایجاد شود تا اینگونه به کادر درمان کمک کنیم.

صالحیان ادامه داد: نماز تعطیلی ندارد و گاهی نماز به رکوع و سجود است و گاهی نماز خدمت به مردم و اکنون  در مسجد بالا بردن حس و آگاهی مردم در مورد ویروس کرونا و اطاعت امر ولی مسلمین است، از روز اول ما مساجد و مصلی ها را پایگاه های سلامت معرفی کردیم.

وی گفت: ائمه جمعه امروز توهین رئیس جمهور فرانسه را محکوم و بیانیه ای نیز در این زمینه صادر کردند.

2 هزار کانون فرهنگی مساجد آماده کمک هستند

حجت الاسلام محمد رضا نیسانی در این جلسه اظهار کرد: این قرارگاه در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری تشکیل شد که جای تشکر دارد و از رابطین  ادارات فرهنگ و ارشاد می خواهم که کمال همکاری را با این قرارگاه داشته باشد و نسبت به توجیح رابطین و مدیران کانون های مساجد اقدام کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان تصریح کرد: در شهرستان های اصفهان یک هزار و ۵۰۰ کانون فرهنگی مساجد  و ۵۰۰ کانون در شهر اصفهان داریم که امیدواریم با این همکاری مسئولان این کانون ها بتوانیم به این قرارگاه کمک کنیم.

* اهداف قرارگاه حافظان سلامت محله 

سرهنگ علی مقواساز در ادامه این مراسم با تشریح چارت این قرارگاه و اعضای آن  گفت: قرارگاه در همه محلات و حافظان سلامت محله در سراسر استان شکل می گیرد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان با بیان اینکه ممکن است چند مسجد یک قرارگاه شود و رویکرد محله محور است، تصریح کرد: روز دوشنبه قرارگاه ها تشکیل و از روز سه شنبه ساعت 9 صبح به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی در مورد اهداف این قرارگاه گفت: از اهداف این قرارگاه بسیج حداکثری امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی محله جهت مقابله با ویروس کرونا بوده و همچنین مصون سازی محلات از طریق ارشاد و توصیه در مراکز تجمع در محلات نیز از هدف های دیگر قرار گاه است.

علی مقواساز ادامه داد: از دیگر اهداف این قرار گاه اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره بصورت گسترده در سطح محلات به جهت اقناع سازی افکار مردم و کمک به سالمندان و سالخوردگان و بیماران کرونا است.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان ادامه داد: تهیه بسته های معیشتی، وام، نذر سلامت و .. جهت آسیب دیدگان کرونا در سطح محله و همچنین تولید و توزیع اقلام بهداشتی ضروری در سطح محله از دیگر اهداف این قرارگاه است.

مقواساز در مورد دیگر اهداف این قرار گاه بیان کرد: ثبت نام داوطلبان جهت اعزام به بیمارستان ها و کمک به کادر درمان و فضاسازی و فرهنگ سازی و ایجاد روحیه نشاط و بالا بردن سطح معنوی نیز از دیگر اهداف این قرار گاه است.

علی مقواساز عنوان کرد: به امید خدا رزمایش 30 هزار نفر مردمی لشکریان محمد(ص) حافظان سلامت و هزار قرارگاه حفاظت سلامت در محلات استان اصفهان با محوریت مساجد و حضور همه ارکان مساجد تشکیل خواهد شد.

غلامحسین صادقیان در ادامه این مراسم اظهار کرد: در خصوص برگزاری نماز جمعه دستورالعمل می گوید در شهرهای قرمز نماز جمعه برگزار نشود و در حال حاضر دهاقان زرد  و شهرستان های اردستان، خور، نایین، مبارکه، برخوار و بوئین میان دشت نارنجی و بقیه شهرستان ها قرمز است.

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان اصفهان تصریح کرد: شاهد تغییر الگوی سرایت بیماری کرونا و انتقال در تجماعات کوچک هستیم؛ پنج شهرستان استان با توجه به جمعیت و تعداد مبتلا شرایط فوق حادی داشتند که تصمیم بر این شد که محدودیت های بیشتری برای آن ها در نظر گرفته شود

وی افزود: از مدیریت شبکه ها که در ستاد های شهرستانی حضور دارند همکاری لازم را با این قرارگاه داشته باشند و همچنین از آن بهره ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد