صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » راهیابی 20 اثر از استان اصفهان به چهارمین جشنواره ملی فانوس

دبیر استانی جشنواره فانوس خبرداد؛

راهیابی 20 اثر از استان اصفهان به چهارمین جشنواره ملی فانوس

دبیر استانی جشنواره فانوس با اشاره به ارسال 88 اثر از اصفهان برای چهارمین دوره از جشنواره فانوس، خاطرنشان کرد: از خرداد ماه تاکنون دوستان ما در دبیرخانه مرکزی درحال بررسی آثار هستند و امروز 20 اثر از اصفهان در مرحله نهایی پذیرفته شده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۷

به گزارش صاحب نیوز؛ جواد ایزددوست در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره ملی فانوس برای چهارمین سال پیاپی درحال برگزاری است، گفت: برنامه و سیاست اصلی این جشنواره رصد و شناسایی تولیدات هنری در حوزه دفاع مقدس در شهرستان ها و استان های کشور است.

مدیر هنری و امور سینمایی مرکز حفظ و نشر آثار دفاع مقدس با بیان اینکه فراخوان این جشنواره از ابتدای بهمن ماه و تا پایان اردیبهشت ماه است که آثار دریافت، بررسی و به مراحل بعدی ارسال می شود، عنوان کرد: خوشبختانه اصفهان در رابطه با این جشنواره هرساله تولیدات بسیار خوبی داشته است و بانک اطلاعاتی هنرمندان در شاخه های مختلف برنامه ریزی و دسته بندی شده است.

وی با اشاره به ارسال 88 اثر برای چهارمین دوره از جشنواره فانوس، خاطرنشان کرد: از خرداد ماه تاکنون دوستان ما در دبیرخانه مرکزی درحال بررسی آثار هستند و امروز 20 اثر از اصفهان در مرحله نهایی پذیرفته شده اند.

ایزددوست با بیان اینکه یکشنبه 11 آبان ماه مراسم اختتامیه برگزار می شود و منتخبین اعلام می شود، تاکید کرد: هر سال جشنواره در یک استان برگزار می شد که امسال به دلیل شرایط کرونایی، جشنواره در شیراز با حضور شرکت کنندگان استان فارس برگزار می شود و سایر استان ها به صورت وبینار در این جشنواره حاضر می شوند و جوایز هنرمندان در هر استان توسط مدیران کل حفظ آثار استان ها که نمایندگان سردار کارگر هستند به برگزیدگان اهدا می شود.

مدیر هنری و امور سینمایی مرکز حفظ و نشر آثار دفاع مقدس  ادامه داد: امیدواریم روز یک شنبه از این 20 اثری که به مرحله نهایی رسیدند، حداقل 50 درصد رتبه لازم را کسب کنند.

وی پیرامون حضور آثار هنرمندان استان در این جشنواره گفت: در بخش هنرهای نمایشی شامل تئاثر خیابانی چهار اثر، بخش رادیویی شاخه پادکست یک اثر، بخش موسیقی و سرود، سه اثر، بخش هنرهای تجسمی دو اثر، در بخش فیلم و سینمایی، سه اثر؛ در بخش آزاد شاخه فیلنامه، موسیقی بی کلام و عکس چهار اثر کاندید داشتیم.

ایزددوست با اشاره به رونمایی از پوستر و فراخوان پنجمین جشنواره فانوس برای سال آینده در روز اختتامیه جشنواره چهارم، گفت:  نسبت به سال گذشته تعداد آثار استان کاهش یافته است که به علت ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن بوده است اما تعداد آثار برگزیده ما نسبت به سال گذشته دوبرابر شده است.

دبیر استانی جشنواره فانوس خاطرنشان کرد: حوزه دفاع مقدس حوزه جذاب و بی انتهایی است اما برای تولید هزینه بر است که باید دستگاه های متولی از آن ها حمایت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد