صفحه اصلی » سیاسی » تمدن آمریکا مانند خودروی از کار افتاده است که هر روز قسمتی از مشکلات آن نمایان می شود

کارشناس مسائل سیاسی:

تمدن آمریکا مانند خودروی از کار افتاده است که هر روز قسمتی از مشکلات آن نمایان می شود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: افول تمدن غرب و آمریکا به خصوص آمریکا در حال رخ دادن است و مانند خودروی از کار افتاده هر روز خرابی قسمتی از آن نمایان می شود؛ تمدن غرب مانند همین ماشین است و می بینیم که هر روز قسمتی از مشکلات این تمدن نمایان می شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

حسین مطیع در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان اینکه افول آمریکا، افول تمدنی است، اظهار کرد: تمدن های متعددی را در تاریخ مشاهده کردیم زمانی که به سوالات مردم در خصوص تمدن نتوانند پاسخ دهند آن تمدن دچار بحران و افول می شود؛ دولت آمریکا با تمدن رونسانس غرب سر کار آمده است، قرار بود که مسائل و مشکلات حقوق بشر، اقلیت ها، کرامت انسانی، تبعیض و آزادی بیان را حل کند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اکنون پس از چندین قرن شاهد هستیم که این تمدن نتوانست که به مسائل مربوط پاسخ دهد و وضعیت این مشکلات روز به روز بدتر شده است و طبق تجربه ها و مسائل تاریخی افول تمدنی غرب نزدیک است.

وی افزود: افول تمدن غرب به خصوص آمریکا در حال رخ دادن است و مانند خودروی از کار افتاده هر روز خرابی قسمتی از آن نمایان می شود؛ تمدن غرب مانند همین ماشین است و می بینینم که هر روز قسمتی از مشکلات این تمدن نمایان می شود.

مطیع با توضیح اینکه آمریکایی ها و غربی ها حدود 100 سال است که سیاه پوستان را می کشند، بیان کرد: این روزها که علی رغم برخی از اعتراضات و ناآرامی ها، فضا را برای انتخابات خوب و آرام جلوه داده می شود اما پس از انتخابات جدای از نتیجه، آمریکا دچار اعتراضات متعددی می شود.

وی اضافه کرد: حکومت و تمدنی که بر مبنای غارت و چپاول و ظلم و ستم ساخته شده نابود شدنی است.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه آمریکا بدهکارترین کشور دنیا است، خاطر نشان کرد: آمریکا با زور اقتصاد خود را نگه داشته است؛ اگر کمی عدالت در اقتصاد جهان حاکم بود باید دلار سقوط می کرد و دلیل آن ها تولید اسکناس بدون پشتیبان است.

وی تصریح کرد: جایگزین تمدن آمریکا مهمتر از نابودی آن است، پس از سقوط تمدن شوروی و مارکسییم، تمدن لبیرال و دمکراسی غرب جایگزین آن شد و به نظر ما این جایگزین خوب و مناسب نبود؛ پیشنهاد ما تمدن وحیانی و الهی است که مبنی آن  فرمایشات انبیا است.

مطیع با توضیح اینکه جایگزین تمدن آمریکا و غرب اگر زودتر شناخته شود افول این تمدن نزدیک تر انجام می شود، گفت: این اوضاعی که در انتخابات آمریکا می بینیم جدای از نتیجه، احتمال شروع اعتراضات در آمریکا وجود دارد و با توجه به شرایط و زمینه های موجود در آمریکا آشوب تندی در آمریکا پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد