صفحه اصلی » سیاسی » قدرت آمریکا امروز با ویروس کرونا به چالش کشیده شده است

قدرت آمریکا امروز با ویروس کرونا به چالش کشیده شده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بحث علمی و بال قدرت آمریکا امروز با ویروس کرونا به چالش کشیده شده است، حدود 9 ما است که از شیوع کرونا می گذرد اما نه تنها آمریکایی ها هیچ دستاوردی نداشتند بلکه امروز گرفتار ترین کشور به کرونا آمریکا است

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

عبدالبنی منانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص پایان رهبری آمریکا بر جهان اظهار کرد: قدرت های بزرگ که سال های اخیر بر جهان حاکمیت داشتند دارای چند مؤلفه انسجام ملی، قدرت برتر اقتصادی، علمی، نظامی بودند که آمریکا چند سالی این مؤلفه ها را داشت و در جنگ ستارگارنی که در دوران دو قطبی بودن جهان ایجاد کردند و تک قطبی شدن جهان به رهبری آمریکا که با گذشت زمان با شکل گیری قدرت های نوظهور این تک قطبی بودن روز به روز در حال افول است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا انسجام ملی خود را از دست داده است و این در مناظره های اخیر دو نامزد انتخاباتی آمریکا دیده می شود؛ کسانی که میخواهند رهبری جهان را بر عهده بگیرند باید لیاقت، شرایط و توانایی آن را داشته باشد.

وی افزود: آمریکا در حوزه اقتصاد هم رو به افول است و بدهکارترین کشور جهان شناخته می شود؛ اگر توانسته با این شرایط خود را سر پا نگه دارد، فقط با پول های کشورهای پولدار منطقه است و منابع اقتصادی این کشورها هم رو به کاهش است.

منانی با اشاره به افول آمریکا در حوزه نظامی، بیان کرد: زمانی حرکت یک نام آمریکایی باعث سقوط حکومت و کشورها می شد اما امروز جنگ مستقیم و نیابتی را در منطقه ایجاد کردند که شکست خوردند؛ امروز با هزنیه های گزافی که پرداخت کردند مجبور هستند خاورمیانه را ترک کنند.

وی با بیان اینکه بحث علمی و بال قدرت آمریکا امروز با ویروس کرونا به چالش کشیده شده است، خاطر نشان کرد: حدود 9 ما است که از شیوع کرونا می گذرد اما نه تنها آمریکایی ها هیچ دستاوردی نداشتند بلکه امروز گرفتار ترین کشور به کرونا آمریکا است

این کارشناس سیاسی ادامه داد: آمریکایی ها نه تنها از تروریست حمایت کردند بلکه خود فعالیت تروریستی انجام دادند و سردار حاج قاسم سلیمانی به دستور شخص رئیس جمهوری آمریکا انجام شد که این نقطه ضعف بزرگی برای آمریکا است؛ کشوری که ادعای قدرت دارد یک مجاهدی که چهره شاخص مبارزه با تروریست است را ترور کند و کسی را ندارد که به نیابت او این کار را انجام دهد.

وی تأکید کرد: آمریکا سری ترین افراد خود را وارد بازی کردند و مهره هایی که سالیان سال در ایران ودیگر کشورهای منطقه کار کرده بودند و ظن اینکه ما مسئله خاورمیانه را حل کردیم در انتخابات رأی بیاورند.

منانی اظهار کرد: مردم منطقه خاورمیانه ارتباط با رژیم جعلی صهیونست را نمی پذیرند و برخی از نفوذی ها فشار و سختی را به مردم وارد می کنند که اعلام کنند آمریکا هنوز ابر قدرت است و حل مشکل به دست آمریکا است که این ها نشان از شکست و افول آمریکا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد