صفحه اصلی » اجتماعی » یک قلاده گربه سان کمیاب در نایین تلف شد

در برخورد با یک خودرو:

یک قلاده گربه سان کمیاب در نایین تلف شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین از تلف شدن یک قلاده گربه سان وحشی مورد حمایت سازمان حفاظت محیط زیست در پناهگاه حیات وحش عباس آباد در پی برخورد با خودروی عبوری خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ علیرضا رضایی روز پنجشنبه اظهارکرد:محیط بانان پناهگاه حیات وحش عباس آباد حین گشت و کنترل در جاده چوپانان به اردکان که از محدوده پناهگاه حیات وحش عباس آباد می‌گذرد متوجه لاشه یک قلاده گربه وحشی شدند که بر اثر برخورد خودرو عبوری تلف شده بود.

وی با بیان اینکه این گونه گربه سان از جمله گونه‌های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: نسبت به انتقال لاشه و نمونه برداری از بافت آن اقدام شد.

وی اظهارکرد: باتوجه به اینکه ۶۰ کیلومتر از جاده چوپانان به اردکان از محدوده پناهگاه عباس آباد می‌گذرد، شاهد برخورد گونه‌های حیات وحش شامل کل و بز، قوچ و میش، هوبره و زاغ بور با خودروها هستیم.

رضایی افزود: انجام مطالعات لازم و بکارگیری روش‌های استاندارد برای ایمن سازی جاده مورد نظر با ایجاد زیر گذر و معبر مناسب و نصب تابلوهای هشداردهنده در مجاورت جاده جهت کاهش تلفات جاده ای حیات وحش ضروری است.

وی تصریح کرد: گربه وحشی جانوری از خانواده گربه سانان است و شباهت زیادی به گربه اهلی دارد و مناطق جنگلی، کوهستانی، استپی و بیابانی زیستگاه این حیوان است.

اگرچه از تعداد این گربه ها در کشور اطلاع دقیق در دست نیست، ولی به نظر می‌رسد به دلیل کم شدن طعمه و تخریب زیستگاه جمعیت آن ها رو به کاهش است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد