صفحه اصلی » اقتصادی » ضرورت پیگیری بخشودگی اجاره بهای غرف در پایانه های مسافربری/ بخش حمل و نقل نیازمند حمایت ویژه است

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان مطرح کرد؛

ضرورت پیگیری بخشودگی اجاره بهای غرف در پایانه های مسافربری/ بخش حمل و نقل نیازمند حمایت ویژه است

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به مشکلات جدی بخش حمل ونقل مسافر خواستار بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت های حمل ونقل مسافر در پایانه های مسافربری شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛  مهدی خضری در نشست هم اندیشی مدیران ارشد سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با مدیران کل استان ها و تشکل های صنفی حوزه مسافر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، اظهار کرد: برگزاری جلسات با معاون وزیر و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به منظور توافق برسر بخشودگی اجاره بهای غرف شرکت ها در پایانه های مسافربری می تواند راهگشا باشد.

وی با اشاره به تقاضای تشکل های صنفی حوزه رانندگان در ارتباط با بهینه سازی و توسعه خوابگاه رانندگان در پایانه های مسافربری و جاده ها اضافه کرد: قطعا استراحت به موقع و کافی رانندگان امنیت سفر مسافران حمل ونقل عمومی را تامین کرده و بسیار مهم است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: خوابگاه رانندگان در شهرستان های بزرگ استان اصفهان در حال بهره برداری بوده اما این ظرفیت در شهرستان های کوچک تر نیازمند توجه بیشتر است.

دبیر کانون انجمن های صنفی  کارفرمایی شرکت های حمل ونقل مسافر کشور نیز در این جلسه اظهار کرد:  صنعت حمل ونقل مسافر کشور با مشکلات عدیده مواجه شده و نیازمند تصممیات حمایتی جدی است.

رضا همامی با انتقاد از بروکراسی حاکم بر سیستم های اداری گفت: بسیاری از مطالبات این صنف سال هاست بر زمین مانده و به آن رسیدگی نشده است.

دبیر کانون انجمن های صنفی  کارفرمایی شرکت های حمل ونقل مسافر کشور خواستار شناورسازی قیمت بلیط حمل ونقل مسافر شد و گفت: تعیین بهای بلیط اتوبوس باید بر عهده صنوف گذاشته شده و از شمول قیمت گذاری دولتی خارج شود.

وی با اشاره به هزینه بسیار زیاد ضدعفونی کردن اتوبوس های مسافربری اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا بیشترین تبلیغات منفی بر سفر با حمل ونقل عمومی  با اتوبوس متمرکز شد .

به گفته وی، باوجود هزینه های بسیار زیاد پروتکل های بهداشتی در سفر با حمل ونقل عمومی به خوبی رعایت می شود و به مسافران بسته های بهداشتی ارائه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد