صفحه اصلی » اجتماعی » نقص سیستم روشنایی موتورسیکلت مرگ در تاریکی است/ فوت 85 موتور سوار اصفهانی در 6 ماهه اول امسال

نقص سیستم روشنایی موتورسیکلت مرگ در تاریکی است/ فوت 85 موتور سوار اصفهانی در 6 ماهه اول امسال

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت : بسیاری از موتورسیکلت ها سیستم روشنایی ندارند و نداشتن سیستم روشنایی موتورسیکلت در بسیاری مواقع مرگ راکب را رقم می زند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار کرد: یکی از مهم ترین فاکتورها در رانندگی خوب دیدن و خوب دیده شدن است که این مهم مخصوصا در شب بسیار مهم است و کلیه وسایل نقلیه می بایست روشنایی کافی و استاندارد را داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه بارها مشاهده شده موتورسواری با سرعت زیادی در تاریکی شب رانندگی می کند و فاقد سیستم روشنایی است که نقص فنی محسوب می شود و بسیار خطرناک است.

سرهنگ محمدی تاکید کرد: در تصادفات رانندگی بیشترین آسیب به موتورسواران وارد می شود که اکیدا توصیه می شود نسبت به رفع سیستم روشنایی موتورسیکلت اقدام کنند، حتما از کلاه ایمنی استاندارد استفاده شود و با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنند.

این مسئول انتظامی بیان کرد: متاسفانه در شش ماهه ابتدایی امسال 85 موتورسوار در استان اصفهان جان خود را از دست داده اند هر چند نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش داشته ایم اما این رقم هنوز بالا است و خانواده هایی زیادی داغ دار شده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان در پایان از راکبان موتورسوار خواست، حتما از کلاه ایمنی استفاده کنند، نقص های فنی موتورسیکلت را رفع کنند و از انجام حرکات نمایشی و خطر آفرین خودداری کنند تا شاهد وقوع حوادث تلخ رانندگی با موتورسیکلت و داغ دار شدن خانواده ای نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد