صفحه اصلی » سیاسی » امسال راهپیمایی در هیچ جای استان نداریم/ مراسم نمادین برگزار می شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان:

امسال راهپیمایی در هیچ جای استان نداریم/ مراسم نمادین برگزار می شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: شعار امسال «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار رُحَماءُ بَینَهُم» است؛ برگزاری مراسم امسال با شرایط ویژه است و  امسال راهپیمایی در هیچ جای استان نداریم و تجمع محدود و مراسم نمادین برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی احمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت 13 آبان با اشاره میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) و آغاز هفته بسیج دانش آموزی، اظهار کرد: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تسخیر لانه جاسوسی است؛ مناسبت های آبان مناسبت هایی بوده که برای تقویت انقلاب اسلامی و بصیریت مردم تئاثیرگذار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: پیامبری اسلام (ص) الگوی «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار رُحَماءُ بَینَهُم» است و امسال تقارن هفته وحدت و میلاد حضرت محمد(ص) با 13 آبان باعث تقویت بخشیدن به این شعار است.

وی افزود: امروز استبکار جهانی برای بی توجهی از اسلامی خواهی مردم، به اسلام به توهین می کند و جسارت به ساحت پیامبر اعظم(ص) منحصر به امروز نیست و در زمان حیات ایشان هم انجام می شد؛ نتیجه تلاش دشمنان، پیشرفت اسلام در سراسر جهان بود.

13 آبان جلوه انقلاب است

احمدی با توضیح اینکه تاریخ را که بررسی کنیم آنجایی که خواستند چراغ اسلام را خاموش کنند همان نقطه باعث تقویت اسلام و توجهه مردم به شعارهای اسلام شد، بیان کرد: امروز موج گرایش به اسلام با توجه به این توهین های اخیر گسترش پیدا می کند؛ 13 آبان جلوه ای از انقلاب است و انقلاب ما جلو ای از حرکت پیامبر اسلام است.

وی با اشاره به تبعید حضرت امام (ره)، خاطر نشان کرد: اگر به تبعید حضرت امام به پردازیم متوجه می شویم رژیم منحوس پهلوی نتوانست انتقادها را تحمل کند و امام راحل را تبعید کرد؛ ایشان ذلت ملت ایران را تسلیت گفتند و جلوی اجرای قانون ذلیلانه کاپیتولاسیون را گرفتند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان اضافه کرد: حضرت امام خمینی(ره) از عموم مردم در خواست کردند که این رفتار ذلیانه را نپذیرند و به این دلیل تبعید شدند؛ طبق اسناد، یکی اعضای سفارت آمریکا اذعان می کند که اینقدری که محمدرضا به فکر منافع آمریکا بود به فکر منافع مردم ایران نبود و امام راحل در مقابل این جریان ایستاد.

وی تصریح کرد: سال 57 چند تن از دانش آموزان که در حمایت از مردم و انقلاب شعار می دادند با گلوله مستقیم به شهادت رسیدند و محمدرضا پس از این بحث گفت که من پیام انقلاب شما را دریافت کردم.

احمدی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی در سال 58، بیان کرد: سال 58 دانشجویان خط امام (ره) لانه جاسوسی را تسخیر کردند و حضرت امام خمینی (ره) در این رابطه فرمودند که رژیم وابسته نبود شد اما شد اما پشتوانه سیاسی آن ها فعال بودند که با این تسخیر انقلاب دوم انجام شد.

بزرگداشت 13 آبان بزرگداشت امام راحل است

وی تأکید کرد: بزرگداشت 13 آبان بزرگداشت امام راحل است؛ حرکت رهبر کبیر انقلاب حرکت دائمی است و این حرکت مبتنی بر دستورات الهی بود و طبق فرمایشات امام راحل دشمنان مکر و دشمنی خود را انجام می دهند که نباید از آن غافل شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه اندیشه امام خمینی (ره) بر تکلیف گرایی و شکست ناپذیری حرکت بود، عنوان کرد: امام راحل فرمودند که ما تکلیف خود را انجام می دهیم و اگر پیروز شدیم چه خوب است و اگر شکست خوردیم به تکلیف خود عمل کردیم، و حرکت امام راحل مبتی بر استفاده از نیروی جوان و عموم مردم، هوشیاری و بصیرت بود.

احمدی گفت: امسال 13 آبان را در حال برگزاری می کنیم با که هفته وحدت و جشن های میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق مقارن و سالی است که حاج قاسم در بین ما نیست و جنایت های آمریکا در تحریم های ظالمانه و تحریف حقایق انقلاب به اوج خود رسیده است.

شعار امسال 13 آبان «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار رُحَماءُ بَینَهُم» است

وی با توضیح اینکه یکی از اساسی ترین کارهای ما در 13 آبان تعیین و بصیرت افزایی و استفاده از ظرفیت های متعدد برای بیان چرایی انقاقات 13 است، اظهار کرد: شعار امسال «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار رُحَماءُ بَینَهُم» بر اساس آیه قرآن انتخاب شد؛ برگزاری مراسم امسال با شرایط ویژه است و امسال راهپیمایی و تجمع متراکم در هیچ جای استان اصفهان نداریم و فقط تجمع محدود و مراسم نمادین برگزار می شود.

احمدی با بیان اینکه سیاسیت ما طبق فرمایشات رهبر انقلاب تبعیت از ستاد ملی و استان کرونا است، اضافه کرد: مکاتبات لازم با ستاد استانی و پیش بینی های لازم تاکتون انجام شده است و تاکنون مخالفتی برای برگزاری برنامه ها اعلام نشده است؛ برنامه های امسال به جز شهرستان های با وضعیت حاد، در 45 شهر استان برگزار می شود، سلامت محور بودن و فاصله گذاری اجتماعی و توجه به عدم اجتماع متراکم در دستور کار برنامه های امسال است.

وی افزود: امسال 21 نهاد و دستگاه اجرایی و مردمی برای بزرگداشت 13 آبان در اصفهان حضور دارند؛ کارگروه های دانش آموزی، دانشجویی، فضای مجازی و رسانه، فرهنگی از جمله کارگروه های بزرگداشت 13 آبان در اصفهان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: شب میلاد پیامبر اکرم(ص) نور افشانی در سطح شهرها در ساعت 8 شب انجام می شود و همچنین مراسم امسال به صورت محدود در اصفهان برگزار می شود.

25 آبان نشان دهنده دفاع مردم اصفهان از انقلاب و اسلام

وی اظهار کرد: 25 آبان روزه حماسه و ایثار اصفهان است، 370 شهید در یک روز بر دست مردم اصفهان تشییع شد؛ روزهای پس از این تشییع باشکوه اعزام رزمنده و کمک رسانی به جهبه ها در اصفهان انجام می شد که شاخص بودن مقاومت، استکبارستزی و ایثارگری و دفاع مردم اصفهان از انقلاب و اسلام را نشان می دهد.

احمدی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده کرونا در سطح جامعه برنامه های بزرگداشت روز حماسه و ایثار اصفهان به صورت محله ای برگزار می شود و همچنین پویش نصب عکس در محله ها و حرکت موتوسواران سازماندهی شده برای نمادین حرکت تشییع شهدا از جمله برنامه ها در این ایام است.

وی در پایان گفت: یک فیلم به همت دستگاه های مختلف و یکی از هنرمنادن فاخر اصفهانی بخش اول آن تولید شده که در آستانه 25 آبان اکران اختصاصی فیلم «یک قطره آبان» آن انجام می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد