صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان خیال سالم شدن ندارد/ گروه های حساس همچنان در خانه بمانند

هوای اصفهان خیال سالم شدن ندارد/ گروه های حساس همچنان در خانه بمانند

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۱ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۱۲۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۴۱ همچنان وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۰، خیابان استانداری روی عدد ۱۲۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۱۷، خیابان رودکی روی عدد ۱۳۷، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۵۵ و خیابان پروین روی عدد ۱۰۲ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۶۶ و مبارکه با میانگین ۷۳ در وضعیت سالم و در سجزی و خمینی شهر به ترتیب با میانگین ۱۵۰ و ۱۰۲ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد