صفحه اصلی » اجتماعی » ارائه مشاوره آنلاين کلاهبرداران سايبري در ايام شيوع کرونا!

ارائه مشاوره آنلاين کلاهبرداران سايبري در ايام شيوع کرونا!

رئيس پليس فتای استان گفت: شهروندان براي دريافت خدمات مشاوره‌اي به دنبال مشاوره آنلاين و طرح مشکلات خود در فضاي مجازي با افراد ناشناس نباشند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي گفت: برخي از کاربران براي دريافت خدمات مشاوره‌اي در گروه ها و کانال‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي درخواست مشاوره آنلاين از ديگر مخاطبان مي کنند، در اين ميان افراد سودجو خود را مشاور معرفي کرده و به دنبال سوءاستفاده از آنها هستند.

وي عنوان كرد: متقاضيان به ناچار بايد مشکلات خود را با مشاوران در اين فضا مطرح کنند تا درصدد رفع آن باشند؛ در اغلب موارد افراد سودجو اطلاعات خصوصي اين متقاضيان را دريافت و در مراحل بعد به شيوه‌هاي مختلف با تهديد به افشاي اطلاعات خصوصي‌، مزاحمت‌ها و مشکلات به مراتب بيشتري براي آنها به وجود مي‌آورند.

سرهنگ مرتضوي در اين رابطه گفت: اشخاصي که متقاضي دريافت خدمات مشاوره‌اي هستند بايد به اين نکته توجه کنند که براي دريافت خدمات مشاوره‌اي به افراد و مراکز معتبر مراجعه کنند .

رئيس پليس فتا استان توصيه کرد: شهروندان در خصوص افراد و مراکزي که در فضاي مجازي اقدام به تبليغ خدمات مشاوره‌اي مي کنند قبل از اعتماد کردن و بيان مشکلات خود به آن‌ها، حتماً نسبت به انجام فرايند راستي آزمايي اهتمام جدي داشته باشند و اقداماتي نظير بررسي آدرس و شماره تماس، اعتبار سنجي مجوز صادرشده و غيره را مدنظر داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد