صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » عملیات مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان از سر گرفته شد

این بار با نظر کارشناسان و صاحب‌نظران:

عملیات مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان از سر گرفته شد

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از ضرورت هماهنگی با تمامی صاحب‌نظران و پیشکسوتان در ادامه روند مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون الله‌یاری با اشاره به از سر گیری عملیات مرمت گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان، گفت: ساختار تزیینات گنبد مسجد شیخ لطف‌الله با سایر گنبدهای اصفهان دارای تفاوت‌های جدی است، بنابراین اهمیت این مسجد تاریخی از یک‌سو و ساختار متفاوت تزیینات گنبد آن از سوی دیگر می‌طلبد تا در اجرای هرگونه عملیات مرمت در این مسجد دقت بیشتری اعمال شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی افزود: پس از ایجاد پرسش‌های در خصوص چگونگی مرمت یک ترک از گنبد مسجد، نشستی با حضور متخصصان داخل استان و همچنین با حضور متخصصان وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار و این صاحب‌نظران مرمت این بخش از گنبد را تایید کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به حساسیت‌های موجود بر روی این گنبد، ادامه عملیات مرمت، با حساست بیشتر و با هماهنگی تمامی صاحب‌نظران و با تشکیل یک گروه مشورتی انجام می‌شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به نیازهای مالی به منظور ادامه عملیات مرمت این گنبد تصریح کرد: متاسفانه کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف‌الله از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، لذا با هماهنگی استاندار، نمایندگان مردم اصفهان و سازمان برنامه‌و‌بودجه، نیازهای مالی را برآورده کرده و در انتظار تخصیص 30 میلیارد ریال به‌منظور ادامه عملیات مرمت گنبد این مسجد زیبا و با شکوه هستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد