صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اصفهان با زحمات هنرمندان رتبه نخست جشنواره ملی فانوس را کسب کرد

سردار شیروانیان:

اصفهان با زحمات هنرمندان رتبه نخست جشنواره ملی فانوس را کسب کرد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: استان اصفهان با زحمات هنرمندان رتبه نخست جشنواره را در چهارمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس کسب کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

سردار مجتبی شیروانیان در حاشیه جشنواره ملی فانوس در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: برنامه های مختلفی فرهنگی و هنری در 40 سالگی دفاع مقدس برگزار شد که یکی از آن ها جشنواره ملی فانوس بود که بیش از 80 اثر از اصفهان به این جشنواره ارسال و 20 اثر حائز رتبه برتر شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: استان اصفهان با زحمات هنرمندان رتبه نخست جشنواره را در چهارمین دوره جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس کسب کرد و با توجه به اینکه اصفهان بیش از 23 هزار شهید، 50 هزار جانباز و 300 هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس داشته است، انتظار رتبه اول را از هنرمندان استان داشتیم.

وی افزود: جشنواره ملی فانوس یکی از راه های ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

سردار شیروانیان با توضیح اینکه از هنرمندان استان اصفهان که از این جشنواره به خوبی استقبال کردند تشکر و قدرانی می کنم، بیان کرد: جشنواره سال آینده در جوار امام رضا (ع) و مشهد برگزار می شود که امیدوار هستیم مانند امسال هنرمندان اصفهانی خوش درخشند.

حضور هنرمندان اصفهان با 20 اثر در تمام رشته های جشنواره ملی فانوس

همچنین در حاشیه این مراسم جواد ایزددوست دبیر استانی چهارمین جشنواره فانوس به خبرنگار صاحب نیوز گفت: فراخوان جشنواره فانوس برای چهارمین سال متوالی فراخوان اسفندماه 98 اعلام شد، اظهار کرد: شرایط جمع آوری آثار با توجه به شیوع کرونا سخت شد اما هنرمندان استان اصفهان در تمام رشته های هنری این جشنواره حضور پیدا کردند.

وی افزود: گفت: هنرمندان اصفهانی 88 اثر تولید و برای جشنواره ارسال کردند و 20 اثر در تمام رشته های دوره چهارم جشنواره ملی فانوس به مرحله نهایی و داوری جشنواره راه پیدا کرد که در اختتامیه این دوره جشنواره از آن ها تقدیر شد.

دبیر استانی چهارمین جشنواره فانوس با اشاره تفاوت برگزاری این دوره جشنواره با دوره های قبل، بیان کرد: هر سال جشنواره در یک استان برگزار می شد که میزبان جشنواره امسال شیراز بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، اختتامیه جشنواره در شیراز با حضور شرکت کنندگان این استان برگزار و دیگر استان ها هم به صورت وبینار در این جشنواره شرکت کردند و جوایز هنرمندان برتر در هر استان توسط مدیران کل حفظ آثار استان ها به آن ها اهدا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد