صفحه اصلی » اجتماعی » تشکیل یک هزار قرارگاه حافظان سلامت محله در سطح استان اصفهان

تشکیل یک هزار قرارگاه حافظان سلامت محله در سطح استان اصفهان

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: قرارگاه حافظان سلامت محله، در یک هزار محله استان اصفهان با حضور همه ارکان مسجد تشکیل می شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

سرهنگ علی مقواساز صبح امروز در حاشیه رزمایش حافظان سلامت در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: قرارگاه حافظان سلامت محله، در یک هزار محله استان اصفهان با حضور همه ارکان مسجد و با محوریت ائمه جماعت، بسیج، ارشاد، کاسب امین، هیئت امنا، هیئات مذهبی، نماینده اساتید، دانشجویان و اقشار تخصصی بسیج که در محله حضور دارند، تشکیل می شود.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: این افراد با گردهمایی در مساجد برای جلوگیری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقداماتی در حوزه سلامت، اقتصادی و اجتماعی انجام می دهند.

وی افزود: مأموریت ارکان مسجد با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب، استفاده  از ظرفیت مساجد و بسیج با محوریت علوم پزشکی است و همه امکانات محله برای این فعالیت ها پای کار می آید.

سرهنگ مقوا ساز با توضیح اینکه با کمک معتمدان و نیروهای جهادی محله ها با محوریت مسجد موضوعات کرونا پیگیری می شود، بیان کرد: کمک هایی به افرادی که از کرونا و یا قبل از کرونا آسیب های اقتصادی دیدند در قسمت اقتصادی انجام می شود که بسته های معیشتی، تسهیلات و جهازیه بخشی از این کمک ها است.

وی با بیان اینکه فعالیت هایی در حوزه معنوی و تشکیل تیم های سلامت انجام می شود، اضافه کرد: این اقدامات برای تشکیل جبهه ای با محوریت مسجد در مقابل تبعات ویروس کرونا انجام می شود؛ اگر فعالیت های این ارکان که با محوریت بسیج، علوم پزشکی و امام جماعت به خوبی انجام شود شاهد کاهش روند شیوع کرونا در چند هفته آینده خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد