صفحه اصلی » سیاسی » افول موریانه ای آمریکا و اذعان متفکران این کشور به این بحث

افول موریانه ای آمریکا و اذعان متفکران این کشور به این بحث

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم آمریکا معترض هستند که چرا حاکمین جنگ طلبشان  فرزندانشان را به سراسر دنیا میبرند به خصوص منطقه غرب آسیا و آنها را در جنگ های سوریه، افغانستان ،عراق و در منطقه ما به کشتن می دهند و تحلیلگران آمریکایی اذعان می کنند که یک فروپاشی موریانه ای دارد در آمریکا رخ می دهد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

محسن نصری گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص هرج و مرج اخیر آمریکا بیان کرد : یکی از عوامل بحران درون پاشی، اعتراضات مردم آمریکاست که در سال های گذشته به علت اختلاف نژادی شاهد قشر سیاهپوست بودیم  و پس از چندی بقیه مردم نیز اضافه شدند و از سال ۲۰۰۸ میلادی تا الان به اوج خود رسیده در این اعتراضات مردم با نظام سیاسی و حکومتی ظالم آمریکا، در عرصه‌های فرهنگی، هالیوود که رقم زدن بر فروپاشی اخلاق و خانواده و از سوی دیگر اقتصاد سرمایه داری ،که درآن عدالت و تولید مهم نیست.

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم آمریکا معترض هستند که چرا حاکمین جنگ طلبشان  فرزندانشان را به سراسر دنیا میبرند به خصوص منطقه غرب آسیا و آنها را در جنگ های سوریه، افغانستان ،عراق و در منطقه ما به کشتن می دهند، که این همان سلطه طلبی حاکمین آمریکایی است و تحلیلگران آمریکایی اذعان می کنند که یک فروپاشی موریانه ای دارد در آمریکا رخ می دهد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و پیش بینی ایشان به سقوط و افول آمریکا افزود: این پیش بینی یک واقعیت عینی است و جلوی چشمان همه کارشناسان ملت ها و اهل سیاست در حال اتفاق و قابل مشاهده است دیگر اینکه خود متفکرین سیاستمداران آمریکایی به این موضوع معترف هستند و این یک بحث نظری ، تئوری نیست.

نصری بیان کرد: مهمترین حرکت استراتژی که باید انجام دهیم در دو بعد است که بعد اول، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن که به رهبری آمریکاست در عرصه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی که جهاد برای مقاومت میخواهد.

وی با توضیح اینکه استفاده از ظرفیت های داخلی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه ی گام دوم نوشتند دومین بعد است، خاطر نشان کرد: همه‌ ظرفیت هایی که با انقلاب اسلامی ظهور کردند امروزه باید استفاده کنیم تا اینکه بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: زمانی نظام، جمهوری اسلامی شد، جمهور، مردم، انتخابات ونقش مردم یک عبرت و تجربه بزرگی شد به نقش رائیشان در سرنوشت جامعه و خودشان دقت بیشتری کنند و انتخاب اصلحی انجام‌ دهند، همین طور که حضرت آقا فرمودند که برجام یک تجربه و عبرت است که برخی از مسئولین، مردم و جوانان ما بفهمند که نمی‌شود به آمریکا اعتماد کرد و در حال حاضر هم دولت فعلی هم یک درس عبرت است برای مردم که در عرصه انتخابات دقت بیشتری بکنند.

وی تأکید کرد: رهبر انقلاب فرمودند که یک رئیس جمهور جوان  حزب اللهی و انقلابی انتخاب کنند و مردم ما باید بروند خودشان را آماده کنند که با بصیرت ، آگاهی و هوشمندی مسئولی را انتخاب کنند که روحیه اندیشه، تفکر نوگرایانه و اعتماد به نفس جوان داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد