صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » نخستین همایش بین‌المللی قرآن و سلامت اجتماعی آنلاین برگزار می‌شود

نخستین همایش بین‌المللی قرآن و سلامت اجتماعی آنلاین برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) از برگزاری نخستین همایش بین‌المللی قرآن و سلامت اجتماعی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن حاج کاظمیان با اشاره به اینکه از برگزاری نخستین همایش بین‌المللی قرآن و سلامت اجتماعی اظهار کرد: این همایش با پیام آیت‌الله مکارم شیرازی آغاز به کار خواهد کرد و سخنران ویژه آن نزیهه صالح(استاد دانشگاه بیروت) است.

وی افزود: نخستین همایش بین‌المللی قرآن و سلامت اجتماعی با هدف تدوین شاخصه‌های کلی جامعه سالم و راهبرد‌های دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن بوده که به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) در خصوص مقاله‌های حاضر در این همایش گفت: 37 مقاله برتر جهت ارائه شفاهی در روز همایش و چاپ در کتاب مجموعه مقالات پذیرفته شده است که پنج مقاله آن از اساتید بین‌المللی(عراق و لبنان) و مقاله‌های داخلی آن از اساتید دانشگاه‌های مختلف از جمله تربیت مدرس، علوم پزشکی، فردوسی مشهد، اصفهان، و شهید بهشتی است.

وی با بیان اهداف این همایش تصریح کرد: این همایش در صدد تدوین الگویی است که با تکیه بر آیات قرآن و روایات، عوامل موثر بر سلامت اجتماعی در حیطه‌های مختلف است که و به صورت روشمند شناسایی و بر‌اساس آن‌ها اقدام خواهد شد.

حاج کاظمیان ادامه داد: فعالیت‌های همایش در راستای تبیین و ترویج مولفه‌های قرآنی و سلامت اجتماعی در چند محور صورت می‌گیرد، نخست تبیین مبانی قرآنی که مسیری از قرآن کریم به سلامت اجتماعی را جهت پاسخگویی به نیازها و دغدغه‌های روز جامعه در سطح ملی و جهانی دنبال می‌کند. دومین فعالیت آن کاربردسازی یافته‌ها در بستر جامعه است و سومین آن ترسیم الگوی روش‌شناسی در پژوهش‌های میان رشته‌ای حوزه سلامت اجتماعی و قرآن است.

وی درباره نوع و زمان برگزاری همایش گفت: این همایش به صورت آنلاین در روز پنج شنبه 15 آبان از ساعت 30/8 الی 16 به نشانی اینترنتی conf.icqt.ac.ir برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد