صاحب نیوز

zed

مرگ بر ضد ولایت فقیه!

ولایت را برای خود می­ خواهیم یا خود را برای ولایت؟!

سال­ها است که در تکبیرها و شعارهایمان می­گوییم: «مرگ بر ضد ولایت فقیه!»
ولی الحمدلله دیگر ضد ولایت فقیهی نداریم، همه ولایتی شده­ اند!!!

کدخبر: 10257
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۴/۰۴ @ ۱۳:۲۳


سال­ها است که در تکبیرها و شعارهایمان می­ گوییم: «مرگ بر ضد ولایت فقیه!»

ولی الحمدلله دیگر ضد ولایت فقیهی نداریم، همه ولایتی شده­ اند!!!

فقط ولایت فقیه را برای خود می­ خواهیم، نه برای خودش و جایگاهش. آیا واقعا همیشه به نظرات ولایت تمکین می­ کنیم، یا قیچی دست می­ گیریم و آن قسمت­ هایی که فقط موافق نظرمان هست را می­ بُریم و بزرگ­نمایی می­ کنیم؟

آن چه که امروز شاهد آن هستیم، استفاده­ ی ابزاری از ولایت فقیه برای به کرسی نشاندن حرف خودمان است. متأسفانه پس از فتنه­ ی 88 و پاکسازی معاندانِ علنی، ولایت­گریزی چهره­ ی جدیدی را به خود گرفت که بسیار خطرناک­تر از قبل است. چهره ­ای منافقانه و ریاکارانه. یعنی در عین این که خود را در ظاهر پیرو ولایت می­ دانیم، ولی در باطن به دنبال تحمیل نظرات خود به ولایت هستیم. یعنی فقط صورت مسأله را پاک کرده ایم؛ چون ضد ولایت فقیه بد است و مرگ بر اوست، ما خودِ ولایت فقیه می­ شویم تا بتوانیم از آن پیروی کنیم و مرگ بر ما نباشد!!! هرکس در زیر لوای ولی امر به دنبال تحمیل نظرات خود به جامعه است. در این امر از استفاده­ ی گزینشی و تقطیعی از سخنان آقا استفاده می­ کنیم تا توسل (بخوانید فشار) به ایشان برای استفاده از حکم حکومتی! در جنگ صفین، عده ­ای از خواص با زور شمشیر به امیرالمؤمنین اجبار کردند تا با حکم حکومتی مالک را از ادامه ­ی جنگ با لشکر معاویه منصرف کند!

و چه مضحک است آن­هایی که همیشه حکم حکومتی رهبر را مانعی برای پیشبرد اهدافشان می­ دیدند و آن را دیکتاتوری ولی فقیه نشان می­ دادند، حالا خود متوسل به آن شده­ اند و عده­ ای هم کورکورانه آن­ها را تشویق می­ کنند. چراکه ولایت فقیه حالا دیگر کشور را از بن بست نجات می ­دهد. البته از بن بستی که آقایان در آن قرار گرفته­ اند نه جامعه! آن­ها که همواره دم از قانون می­ زدند و فریاد قانون­گرایی آن­ها گوش فلک را کر کرده بود، دیگر تاب تحمل قانون را ندارند  و اِعمال آن را در حق خود “ظلم” می­ دانند و به دنبال دور زدن آن­اند. بهترین راه برای این کار هم حکم حکومتی است؛ چون ما ولایتی هستیم باید از ولایت مایه بگذاریم.

پناه بر خدا از دین­ گزینی و استفاده­ ی ابزاری از تعلیمات نورانی اسلام.

و امان از مظلومیت ولایت که همواره مظلوم بوده و خواهد بود.

باشگاه نویسندگان: علی نقش