صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ایجاد نهضت خدمت رسانی در محله ها با فعالیت قرارگاه حافظان سلامت

ایجاد نهضت خدمت رسانی در محله ها با فعالیت قرارگاه حافظان سلامت

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: ایجاد نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان همدلی ، کار و ایثار در سه حوزه مسجد، محله و خانواده با استفاده از ظرفیت های خودجوش و داوطلبانه مردمی و محلی از اهداف اصلی قرارگاه حافظان سلامت است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۹ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

حجت الاسلام محمدرضا نیستانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص فعالیت قرارگاه حافظان سلامت در استان اصفهان گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی پیشگیری از كرونا بحث تشکیل قرارگاه حافظان سلامت در استان اصفهان مطرح و این ستاد راه اندازی شد.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: طرح ملی راهکار که رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار ربیع الاول هم در سطح کشور تشکیل شد و در کنار این قرارگاه فعالیت های مقابله با کرونا انجام می شود.

وی افزود: ایجاد نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان همدلی ، کار و ایثار در سه حوزه مسجد، محله و خانواده با استفاده از ظرفیت های خودجوش و داوطلبانه مردمی و محلی از اهداف اصلی این طرح است.

حجت الاسلام نیستانی بیان کرد: کانون فرهنگی هنری مسجد با محوریت امام جماعت و همراهی هیئت امناء و بسیج و دیگر ظرفیت های محله برنامه هایی را برای کاهش شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی می کنند.

وی با توضیح اینکه فعالیت های محله ای  می تواند اعتماد بهتر مردم و فعالان فرهنگی هنری اجتماعی محله را به خود و مسجد جلب و همراهی اقشار مختلف مردم را سبب شود، اضافه کرد: کانون مساجد با راه اندازی شبکه های تخصصی و استفاده از ظرفیت شبکه های موجود می تواند مردم و فعالان فرهنگی، اجتماعی و محله را در اجرای این برنامه ها مشارکت دهد.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد اصفهان خاطر نشان کرد: این قرارگاه در سطح محلات تشکیل و با استفاده از ظرفیت های اهالی محل تشکل های مردمی، نهادهای محلی و بسیج، فرهنگ سازی برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برنامه های معنوی در دستور کار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد