صاحب نیوز

IMG13325125

ایجاد نهضت خدمت رسانی در محله ها با فعالیت قرارگاه حافظان سلامت

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: ایجاد نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان همدلی ، کار و ایثار در سه حوزه مسجد، محله و خانواده با استفاده از ظرفیت های خودجوش و داوطلبانه مردمی و محلی از اهداف اصلی قرارگاه حافظان سلامت است.

کدخبر: 1025763
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ @ ۲۰:۳۹


حجت الاسلام محمدرضا نیستانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص فعالیت قرارگاه حافظان سلامت در استان اصفهان گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی پیشگیری از كرونا بحث تشکیل قرارگاه حافظان سلامت در استان اصفهان مطرح و این ستاد راه اندازی شد.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: طرح ملی راهکار که رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار ربیع الاول هم در سطح کشور تشکیل شد و در کنار این قرارگاه فعالیت های مقابله با کرونا انجام می شود.

وی افزود: ایجاد نهضت خدمت رسانی، تقویت بنیه ایمان همدلی ، کار و ایثار در سه حوزه مسجد، محله و خانواده با استفاده از ظرفیت های خودجوش و داوطلبانه مردمی و محلی از اهداف اصلی این طرح است.

حجت الاسلام نیستانی بیان کرد: کانون فرهنگی هنری مسجد با محوریت امام جماعت و همراهی هیئت امناء و بسیج و دیگر ظرفیت های محله برنامه هایی را برای کاهش شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی می کنند.

وی با توضیح اینکه فعالیت های محله ای  می تواند اعتماد بهتر مردم و فعالان فرهنگی هنری اجتماعی محله را به خود و مسجد جلب و همراهی اقشار مختلف مردم را سبب شود، اضافه کرد: کانون مساجد با راه اندازی شبکه های تخصصی و استفاده از ظرفیت شبکه های موجود می تواند مردم و فعالان فرهنگی، اجتماعی و محله را در اجرای این برنامه ها مشارکت دهد.

مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد اصفهان خاطر نشان کرد: این قرارگاه در سطح محلات تشکیل و با استفاده از ظرفیت های اهالی محل تشکل های مردمی، نهادهای محلی و بسیج، فرهنگ سازی برای استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برنامه های معنوی در دستور کار است.

انتهای پیام/