صفحه اصلی » سیاسی » شاهد افول آمریکا در شاخه های متعدد هستیم

شاهد افول آمریکا در شاخه های متعدد هستیم

کارشناس مسائل سیاسی گفت: شاهد افول آمریکا در شاخه های متعدد هستیم، در واقع در کشوری که قدرت اول اجتماعی- نظامی و اقتصادی و به نقل برخی از دولت مردان وابسته به غرب قدرت اول سیاسی محسوب می شود طی سال های اخیر به خصوص سال ۲۰۱۹ تاکنون شاهد نزاع و نژاد پرستی بودیم.

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۷ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

یوسف روزبهانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص اتفاقات اخیر در آمریکا و فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: جماهیر شوروی بنابر پیش بینی امام خمینی (ره) در ۱۹ اوت ۱۹۹۱، در دوران گورباچف با بحران هایی شبیه بحران های آمریکا از هم پاشید و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب بلوک غرب هم همانند بلوک شرق فرو پاشیده خواهد شد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: شاهد افول آمریکا در شاخه های متعدد هستیم، در واقع در کشوری که قدرت اول اجتماعی- نظامی و اقتصادی و به نقل برخی از دولت مردان وابسته به غرب قدرت اول سیاسی محسوب می شود طی سال های اخیر به خصوص سال ۲۰۱۹ تاکنون شاهد نزاع و نژاد پرستی بودیم.

وی افزود: خیزش اخیر آمریکا هفتمین خیزش مردمی مقابل این نژاد پرستی ها بوده است و شروع آن با افراد آزادی خواه مثل آلکوم ایکس بوده است.

روزبهانی با توضیح اینکه آمریکا در موضوع اقتصادی نیز، به خصوص در سال های اخیر، روبه افول است، بیان کرد: ما وقتی از اقتصاد آمریکا صحبت میکنیم در واقع از اقتصادی می گوییم که دلار آن روی اقتصاد دنیا اثر دارد، اما کشور هایی هم تلاش کردند تا اقتصاد را از مبنای دلار خارج کنند که انتظار داریم ایران نیز از سمت دولت قدم هایی در این زمینه بردارد.

وی با بیان اینکه آمریکا از نظر نظامی نیز بسیار قوی بوده، خاطر نشان کرد: آمریکا در حال حاضر در باتلاق های عراق و سوریه مانده است و چاره ای جز رها کردن این مناطق ندارد، به نقل از خود ترامپ ۷ تریلیون دلار برای عین الاسد خرج شده است که این کار جای پای نفوذ ایران را در منطقه بیشتر کرده است و آمریکا حتی توان حل بحران های کوچک منطقه ای را از نظر نظامی ندارد.

کارشناس سیاسی ادامه داد: از نظر سیاسی نیز شاهد کم شدن محبوبیت دولتمردان آمریکا در اذهان مردم شده ایم به گونه ای که حتی خود دولتمردان آمریکا، آمریکا از نظر سیاسی را رو به افول می دانند.

وی با ابراز اینکه آمریکا به عنوان بزرگترین مدعی دموکراسی در جهان در موضوعاتی مثل حق اجتماعی، حق اقتصادی و… است، اضافه کرد: قدرت سیاسی و اجتماعی در دست ۱ درصد از مردم آمریکاست و حتی در انتخاب رئیس جمهور آمریکا ۲۳ درصد مردم، یعنی ۸ ایالت نقش پر رنگ تری دارند و بقیه ایالت ها نقشی کمرنگ در انتخاب رئیس جمهور دارند.

روزبهانی در پایان گفت: کشور آمریکایی که روزی از نظر نظامی- سیاسی- اجتماعی شهر آرزوها بود، در حال حاظر رو به افول است و همانگونه که جماهیر شوروی بنابر پیش بینی امام خمینی (ره) در ۱۹ اوت ۱۹۹۱، در دوران گورباچف با بحران هایی شبیه بحران های آمریکا از هم پاشید ، طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب بلوک غرب هم همانند بلوک شرق فرو پاشیده خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد